https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-automat/ https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ ear.pl

Zewnętrzne pomieszczenia dla palących

1508
0
Share:

Nie da się ukryć, że dla palaczy nastały dość ciężkie czasy. Zarówno kolejne działania prawne, na czele z zaostrzaną co jakiś czas ustawą antynikotynową i podnoszeniem cen choćby poprzez zwiększanie akcyzy, jak i kolejne kampanie społeczne starają się przekonać wszystkich palących do porzucenia nałogu.

Pal bez narażania innych

Nie od dziś wiadomo, że z paleniem tytoniu wiąże się szereg nieprzyjemnych i bardzo groźnych dla zdrowia skutków. Co gorsza, na szkodliwe działanie dymu wystawieni są nie tylko sami palacze ale także osoby postronne. O ile zdecydowana większość nikotyny jest absorbowana przez płuca w momencie zaciągnięcia się dymem i to, co z ust wypuszcza osoba paląca, w zasadzie nikotyny nie zawiera – nie to jest największym problemem. Istnieją o wiele bardziej szkodliwe składniki dymu tytoniowego, na czele z trującym tlenkiem węgla czyli czadem.

Groźnym zjawiskiem jest również tzw. strumień boczny dymu, czyli to, co unosi się znad papierosa w momencie, w którym palacz trzyma go w dłoni pomiędzy kolejnymi zaciągnięciami. Taki dym nie jest już w żaden sposób 'przefiltrowany’ i wdychanie go ma takie same skutki jak samo czynne palenie. Albo i gorsze – bo nawet bez filtra papierosowego. Rozwiązaniem tego problemu mogą być wydzielone palarnie czy pomieszczenia dla palących, które da się spotkać w coraz większej ilości miejsc. W otoczeniu wielu firm pojawiają się także coraz częściej specjalne wiaty dla palących, pozwalające pracownikom raczyć się dymkiem we w miarę komfortowych warunkach, bez narażania osób postronnych.

Palarnie zewnętrzne

Takim mianem również często określane są wiaty dla palących od https://www.tejbrant.pl/pl/produkty/palarnie/. Nie da się ukryć, że jeżeli ktoś chce palić – będzie to robił i żadna kampania społeczna czy coraz mocniejsze zdjęcia umieszczane na paczkach papierosów, nie będą w stanie go powstrzymać. Co gorsza, zdecydowana większość palaczy zdaje sobie sprawę ze zgubnych skutków nałogu, w szponach którego tkwią jednak tak mocno, że nie są w stanie wyrwać się z jego szponów – rzucenie palenia to rzecz bardzo trudna, która udaje się nielicznym.

Jeżeli więc nie jesteśmy w stanie skutecznie przekonać palących do niepalenia – a raczej sprawić by przestali palić, bo samo przekonanie to jak widać nie wszystko, rozwiązaniem pozwalającym chronić chociaż tych, którzy nie palą, są właśnie pomieszczenia dla palących, wyposażone rzecz jasna w odpowiednią wentylację. Takie rozwiązania często doceniają także miłośnicy tytoniu, którzy dzięki temu nie muszą marznąć na mrozie pod bramą zakładu pracy czy zmagać się z silnym wiatrem podczas odpalania papierosa.

Share: