Zadbaj o bezpieczeństwo swojego mienia

1524
0
Share:
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego mienia

Bezpieczeństwo we własnym domu czy w mieszkaniu to kwestia priorytetowa – współcześnie rośnie odsetek włamań, nie tylko wtedy, kiedy wyjeżdżamy na wakacje, ale również podczas krótkiej nieobecności domowników. Warto zastanowić się, jakie elementy sprawią, że podniesiemy poziom naszego bezpieczeństwa. Co oferują nam producenci? Czy warto wydać nieco więcej na podniesienie poziomu ochrony?

Alarmy, czujniki ruchu

Podstawą ochrony domu mogą być alarmy, zarówno te sprzężone z firmami ochroniarskimi, jak i po prostu włączającymi się po wykryciu ruchu na posesji. W przypadku tych pierwszych firma ochroniarska ma za zadanie dojechać do posesji w czasie nie dłuższym niż kilka minut i sprawdzić, co było przyczyną alarmu. Czujniki ruchu również okazują się dobrym rozwiązaniem – w ich zadaniem jest automatyczne włączanie alarmu po wykryciu ruchu. Obecnie nowoczesne systemy domów inteligentnych sprawiają, że możliwe jest podglądanie tego, co dzieje się z domu, bez względu na miejsce aktualnego przebywania. Umożliwiają to liczne kamery oraz synchronizowanie systemu dzięki podłączeniu do sieci internetowej. Systemy inteligentne w domu także mogą zaalarmować odpowiednie służby.

Zastosuj okna antywłamaniowe!

Kolejnym produktem, który znacząco może wpłynąć na nasze bezpieczeństwo są szyby antywłamaniowe i nowoczesne systemy okien z dodatkowymi ryglami. Takie rozwiązania zaproponuje nam producent okna-internorm.pl. Wymiana okien na antywłamaniowe może okazać się kluczowa, gdyż to właśnie okna i drzwi balkonowe, a nie drzwi wejściowe, stanowią najczęstszą drogę włamywaczy do naszego mieszkania. Okna antywłamaniowe tworzone są w oparciu o liczne badania, dodatkowo ich odporność na uszkodzenia podczas próby włamania wyrażana jest specjalistycznymi wskaźnikami.

Share: