za10froszy.pl lekkie-pioro.pl adwokatura katowice

Wybieramy kask na konia

2497
0
Share:

Skutki upadku z pędzącego konia mogą być bardzo poważne. O swoim bezpieczeństwie należy pomyśleć zanim usiądziesz w siodle. Za zminimalizowanie skutków ewentualnych upadków odpowiedzialny jest kask. Czym charakteryzują się kaski jeździeckie? Na co należy zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie z profesjonalnymi akcesoriami dla osób jeżdżących konno? Sprawdź!

Odpowiedni rozmiar

Kupno kasku powinieneś zacząć od dokładnego zmierzenia obwodu głowy. Kaski do jazdy konnej, podobnie jak odzież, dostępne są w kilku rozmiarach – S, M oraz L. W przeciwieństwie do toczków wyposażone są w specjalne pokrętła regulujące pozwalające idealnie dopasować nakrycie do danego użytkownika.

Solidny i wygodny kask na konia

Kask na konia powinien być lekki, a zarazem solidny. Wysokiej jakości modele mają grubą, twardą skorupę pokrytą od wewnątrz gąbką amortyzującą i wchłaniającą pot. Kaski produkowane są z tworzywa sztucznego, które na skutek silnego uderzenia rozpada się, przejmując tym samym na siebie całą siłę wstrząsu.  Dzięki temu uszkodzeniu ulega jedynie kask, a nie głowa. Zwróć uwagę na zastosowane w danym modelu systemy wentylacji. Dzięki specjalnym otworom głowa nie będzie się przegrzewać, a jazda będzie znacznie przyjemniejsza. Ważną częścią kasku jest niewielki, elastyczny daszek chroniący nos.

Tylko atestowane produkty

Wysokiej jakości kaski i inne elementy stroju jeździeckiego znajdziesz w profesjonalnych sklepach. Jeśli chcesz mieć pewność, że nowy zakup będzie jak najlepiej spełniał swoje zadanie, skorzystaj z pomocy doświadczonego fachowca. Przed zakupem konkretnego modelu sprawdź, czy jego konstrukcja spełnia aktualne normy bezpieczeństwa. Pamiętaj, że tylko atestowane produkty zapewnią Ci należytą ochronę.

 

 

 

 

Share: