myana-bg.org zobacz https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/

W ogrodzie jak w niebie

2584
0
Share:

Barwy, jakimi się otaczamy, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i nastrój. Starannie dobieramy kolorystykę nie tylko we wnętrzach mieszkań, ale również w ogrodzie. Zewnętrzne przestrzenie są miejscem odpoczynku i relaksu, polem obcowania z żywą naturą. Poprzez świadomy dobór barw możemy kształtować sprzyjające wyciszeniu warunki. Jakie zestawienie kolorów nada delikatnego czaru przydomowej przestrzeni?

Duet idealny

Biel i zieleń to kompozycja barw, która w ogrodzie prezentuje się niezwykle naturalnie i elegancko. Delikatność bieli sprawia, że ciężko z nią „przesadzić” w aranżacji. Projektując ogród z jasnymi roślinami i dodatkami w roli główniej warto kierować się zasadą, która rzadko znajduje zastosowanie przy projektowaniu przestrzeni w żywych, intensywnych kolorach: im więcej, tym lepiej! Wszechobecna zieleń jest idealnym tłem, równoważącym śnieżną biel, którą pokryje się ogród.

Stokrotki, róże, przebiśniegi…

Pierwszym elementem, który jest niezbędny do zmiany ogrodu w śnieżną oazę, są oczywiście rośliny. Nie bój się eksperymentować i daj upust swojej fantazji! Białe róże, tulipany, rumianki, dzwonki brzoskwiniolistne, konwalie, zawilce to tylko część gatunków o białych płatkach, które idealnie wkomponują się w założenia stylistyczne ogrodu. Białe kwiaty świetnie prezentują się zestawione z równymi żywopłotami i ciekawymi krzewami w kulistych, ozdobnych formach. Brzoza pożyteczna o śnieżnobiałej, gładkiej korze będzie idealnym uzupełnieniem roślinnej kompozycji.

Dodatki

O charakterze i finalnym wyrazie ogrodu w dużej mierze decydują dodatki. Jasny, porządny baldachim, białe meble ogrodowe, balustrady tarasu pomalowane na biało i białe lampiony będą akcentami, które wzmocnią subtelny efekt. Na stronie gardenspace.pl znajdziesz niebanalne meble i dekoracje ogrodowe w atrakcyjnych cenach.

Share: