Szukamy idealnego domu dla siebie – poznaj technologię domów drewnianych całorocznych!

1909
0
Share:
Szukamy idealnego domu dla siebie – poznaj technologię domów drewnianych całorocznych!

Decydując się na budowę własnego domu musimy uzbroić się w cierpliwość. Zanim faktycznie rozpoczniemy budowę musimy poświecić wiele czasu na zdobycie wszelkich niezbędnych zezwoleń i zainteresować się doprowadzeniem mediów do posiadanej przez nas działki. Już na tym etapie wielu przyszłych właścicieli posesji jest zniechęconych. A przed nimi jeszcze proces budowy! Alternatywą dla wieloletniego wznoszenia domu będzie wykorzystanie technologii domów szkieletowych. Co warto o nich wiedzieć?

Domy drewniane całoroczne – duża oszczędność pieniędzy!

Budowa domu kojarzona jest przede wszystkim z olbrzymimi kosztami. Faktycznie, klasyczny dom murowany z wykończeniem i wyposażeniem to koszt ok. 300-400 tysięcy złotych. Tak wielka suma pieniędzy jest zapożyczana w banku i spłacana przez kolejne 25-30 lat. Nie jest to zbyt optymistyczna perspektywa, mimo tego wiele osób decyduje się na to zobowiązanie. W przypadku wyboru domu drewnianego całorocznego możemy być pewni, że koszt całkowity domu będzie znacznie niższy – producenci takich budowli mówią o kwotach 30-35% niższych w stosunku do budowy tradycyjnego domu. Z pewnością jest to jeden z ważniejszych argumentów związanych z wyborem tego rodzaju domu.

Tanie projekty domów drewnianych pozwalają nam wybierać pomiędzy budowlami parterowymi i piętrowymi, w zależności od naszych potrzeb. Wiele z nich dodatkowo uwzględnia garaże czy podjazdy i miejsca postojowe – to szczególnie ważne dla posiadaczy samochodów.

Ile trwa budowa domu drewnianego?

Czas budowy domu drewnianego całorocznego jest sporym zaskoczeniem – w zależności od tego, czy ma być oddany w stanie surowym czy deweloperskim czas budowy waha się od 2 do 6 miesięcy. Wiele firm oferuje klientom dodatkowe usługi, takie jak wstawienie schodów, kafelkowanie, malowanie pomieszczeń. To z pewnością spore udogodnienie dla tych, którzy nie chcą szukać kolejnych specjalistów i firm wykończeniowych.

Share: