termedia.info.pl zobacz wiecej aubezpieczenia.pl

Stylowe i odporne meble ogrodowe – czy to możliwe?

2859
0
Share:

Zakup mebli ogrodowych to nie lada wyzwanie. Ze względu na swoje specyficzne przeznaczenie, wyposażenie ogrodów musi być wykonane z tworzywa niezwykle odpornego i niezawodnego w każdych warunkach. Z drugiej strony, według współczesnej myśli architektonicznej, ogrody i tarasy są integralną częścią domu i tworzą z budynkiem harmonijną całość. Kompozycje roślinne, nieprzypadkowo dobrane materiały na ścieżkach i podjazdach, dekoracje, oświetlenie i meble ogrodowe mają za zadanie dekorować przydomową przestrzeń i nadawać jej klasy. Czy znalezienie mebli ogrodowych, które mimo niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych zachowają swoją nieskazitelną formę jest karkołomną misją z góry skazaną na porażkę? Niekoniecznie!

Związek trwałości i piękna

Producenci wyposażenia outdoorowego idą z duchem czasu i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów, poszukujących mebli zachwycających funkcjonalnością i designerskim wyglądem. Niekwestionowanym hitem, który już od kilku sezonów króluje w modnych ogrodach i na tarasach, jest technorattan – materiał w stu procentach odporny na działanie warunków pogodowych. Skrajne temperatury, wilgoć czy promieniowanie UV nie stanowią żadnego zagrożenia dla zwartej i nieprzepuszczającej plecionki, dzięki czemu ulubione krzesła ogrodowe czy stolik będą zachwycać nieskazitelnym wyglądem przez długie lata. Syntetyczna wersja naturalnego rattanu nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, więc nie musisz martwić się koniecznością wykonywania czasochłonnej impregnacji. Czyszczenie powierzchni mebli również nie stanowi problemu – przetarcie jej mokrą ściereczką w zupełności wystarczy, aby usunąć plamy.

Na tym walory mebli z technorattanu się nie kończą! Moda na ten niezastąpiony materiał spowodowała, że kolekcja dostępnych modeli jest naprawdę imponująca. Wśród ogromu różnorodnych foteli, stolików, leżaków i huśtawek każdy znajdzie stylowy model idealnie dopasowany do wizji idealnej przestrzeni.

Share: