Solidne meble teak

450
0
Share:

Meble teak to produkt, który cechuje się wysoką jakością. Po czym można je poznać? Są to meble wykonane z drewna naturalnego. Co jeszcze należy wiedzieć? Czas to sprawdzić, aby mieć pewność, że ma się do czynienia z prawdziwymi meblami wykonanymi z drewna teakowego.

Ogrodowe meble teak

Teak to takie drewno, które z roku na rok cieszy się ogromną popularnością. A to ze względu na swoje właściwości. Gwoli wyjaśnienia warto dodać, że teak, to tak naprawdę trzy gatunki drzew, zaliczane do rodziny jasnotowatych (Lamiaceae). Jest to drewno, które nie jest tak łatwo spotykane. W swojej naturalnej postaci występuje w południowej i wschodniej Azji. Tak, można tam spotkać rozległe lasy, ale niekiedy są one w całości wycinane. Wtedy to zbierane jest drewno, które może stać się doskonałą bazą do tego, aby wyprodukować wysokiej jakości meble, m.in. na ogród. 

Dlaczego teak jest tak bardzo popularny?

Teak może na pierwszy rzut oka nie wygląda zbyt okazale, ale w tym wypadku niekoniecznie chodzi o estetykę. Zaletą tego typu drewna jest występowanie substancji oleistych i kwasu krzemowego. To właśnie dzięki temu meble teak nie nasiąkają wilgocią, ani nie pęcznieją. W tym wypadku nie ma mowy o czymś takim, jak kurczenie materiału. Należy również dodać, że teak jest odporny na działanie czynników chemicznych i biologicznych. Ciekawostką jest to, że w dawnych czasach z drewna teakowego, produkowane były obudowy do akumulatorów. Tak, nawet z kwasami jest w stanie poradzić sobie ten materiał. 

 

Share: