https://beesafe.pl/porady/mandat-z-fotoradaru/ myana-bg.org zobacz wiecej

Skoki tandemowe – czy warto?

1297
0
Share:

Skoki tandemowe, to skoki z doświadczoną osobą, która pokieruje nami i spadochronem, dzięki czemu nie musimy mieć żadnych umiejętności, aby doświadczyć tego, czego doświadczają wprawieni spadochroniarze. Jeśli jesteś fanem mocnych wrażeń, nagłego przypływu adrenaliny i sportów ekstremalnych, to będzie strzał w dziesiątkę.

Czy opłaca się zdecydować na skoki tandemowe?

Jest to kwestia indywidualna, ponieważ koszt takiej przygody, to około 500-600zł. Jeśli chcemy mieć z niej wideorelację i fotorelację musimy dodatkowo dopłacić. Jeśli jednak jest to czyjeś marzenie, warto zaoszczędzić nieco funduszy, ponieważ wrażenia jakich doświadczymy, są niezapomniane.

Ponadto nie musimy mieć doświadczenia, skończonej szkoły w tym kierunku, zrobionego kursu, ani posiadać jakichkolwiek zaświadczeń, uprawniających nas do tego. Liczą się jedynie chęci, a kiedy takowe będą, wszystko co potrzebne, zostanie Ci przekazane w krótkim, 20 minutowym szkoleniu, na chwile przed skokiem.

Jak wyglądają skoki w tandemie?

Po szkoleniu, sprawdzeniu przez instruktora sprzętu i przygotowaniu się, następuje transport samolotem na wyznaczoną wysokość, zazwyczaj od 3000-4000 metrów. Lot trwa około 15 minut, aby osiągnąć określony pułap. Po tym czasie możliwe jest wykonanie skoku, który trwa około 50 sekund. Kiedy już nadejdzie odpowiedni moment, instruktor rozkłada spadochron, a wtedy można cieszyć się pięknym widokiem.

Pamiętajmy, aby zachowywać się według wskazówek instruktora i informacji, które zostały nam przekazane na szkoleniu. Musimy zatrzymać emocje na wodzy, wystrzegać się brawury i nie lekceważyć ostrzeżeń doświadczonego instruktora. Po wykonaniu skoku, dostajemy certyfikat potwierdzający naszą odwagę.

Bezpieczeństwo podczas wykonywania skoku tandemowego

Nowoczesne technologie używane w dzisiejszych sprzętach, zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo i lepszą kontrolę. Ryzyko jednak istnieje zawsze, np. w razie złego sprawdzenia spadochronu, awarii jakiejś części, czy złych warunków pogodowych, podczas, których skoki, są kategorycznie zabraniane. Wiele zależy także od zachowania skaczącego, ponieważ jeśli nie będzie przestrzegał zasad, narazi na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i instruktora.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

Share: