Składane pojemniki i skrzyniopalety z tworzywa sztucznego chronią towar przed zniszczeniem

2171
0
Share:

Transport to jeden z kluczowych elementów w biznesie w dzisiejszych czasach. Obecnie towary transportuje się nierzadko na wiele kontynentów, a tak szeroki rynek to dla wielu firm klucz do sukcesu. W transporcie najbardziej liczy się szybkość, jednakże innym warunkiem niezbędnym do powodzenia jest to, aby towar dotarł na miejsce w nienaruszonym stanie. Na rynku dostępnych jest dziś wiele sposobów pakowania towarów, które gwarantują zachowanie właściwości przesyłanego towaru. Jednym z nich są pojemniki z tworzywa sztucznego. Dostępne są w szerokim asortymencie, jeśli chodzi o wielkość, łącznie ze skrzyniopaletami.

Pojemniki z tworzywa sztucznego i ich zalety

Pojemniki transportowe wykonane z tworzywa sztucznego firmy https://www.schoellerallibert.com/pl/ mają wiele zalet. Poza niewątpliwą zaletą, jaką jest różnorodny asortyment pod względem wielkości, do plusów należą również cechy materiału, z jakiego są zrobione, czyli tworzywa sztucznego. Tworzywo sztuczne pozwala na wyprodukowanie pojemników o różnych wielkościach i kształtach, w tym z koniecznymi detalami, jest ekologiczne, podlega recyklingowi, a ponadto zapewnia odpowiedni warunki sanitarne, a same pojemniki z tworzywa sztucznego można myć i używać wielokrotnie. Plusem jest też to, że mogą one występować w wersji zamykanej.

Plastikowe pojemniki składane oszczędzają cenną przestrzeń

Dla niewielkich gabarytowo towarów świetny sposobem na przetransportowanie jest włożenie towaru do składanych pojemników. Ich podstawową zaletą jest, że gdy są puste można je złożyć, a złożone pojemniki zajmują nawet 25% oryginalnej wielkości. Oszczędność miejsca to też bardzo ważny atut branży logistycznej oraz produkcyjnej. Do innych zalet, jaką cechują się pojemniki składane z tworzywa sztucznego zaliczyć należy:

– różnorodny asortyment pod względem wielkości,
– odporność na zniszczenia i działanie różnych substancji,
– obudowa pełna lub ażurowa,
– możliwość przykrycia,
– wodoszczelność,
– możliwość obrandowania pojemników poprzez umieszczenie logo oraz innych informacji,
– różnorodność kolorystyczna.

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – estetyczne i praktyczne

Paleta to rzecz, która w transporcie i logistyce jest niezbędna. Niemal każdy towar, niezależnie od wielkości, jest przewożony na paletach. Ale drewniane palety z ofoliowanym towarem nie zawsze są odpowiednie do transportu towarów. Co więcej, wiele towarów nie da się przewieź w ten sposób. Dla towarów sypkich na przykład idealnym pojemnikiem transportowym są skrzyniopalety z tworzywa sztucznego, które mają kształt pojemnika, ale które można transportować wózkiem. Podobnie jak inne pojemniki plastikowe są one dostępne w wielu rodzajach oraz rozmiarach.

Share: