emwiecej.pl https://www.magazyn-motoryzacyjny.pl/od-czego-zalezy-cena-ubezpieczenia-oc-samochodu https://skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/28348-co-zrobic-w-przypadku-awarii-samochodu-na-drodze.html

Rozwód – od czego zacząć?

2496
0
Share:

W Polsce z roku na rok rozpada się coraz większa liczba małżeństw. Według statystyk, już co trzecie małżeństwo ma swój finał na sali  sądowej. Podjęcie decyzji o zakończeniu formalnego związku jest poważnym krokiem zmieniającym życie współmałżonków o 180 stopni. Jak przejść przez cały ten proces?

Separacja – krok pośredni

Złożenie wniosku o rozwód jest ostatecznością, na jaką niełatwo się zdecydować. Małżeństwa pogrążone w kryzysie często mają nadzieję, że z czasem relacje uda się odbudować. Jeśli małżonkowie nie są w pełni zdecydowani na rozwiązanie związku małżeńskiego, warto rozważyć separację. Separacja jest czasem na zastanowienie, pomaga spojrzeć na pewne sprawy z dystansu i przeanalizować swój związek. Po okresie separacji małżonkowie mogą wrócić do siebie i przywrócić małżeństwu pełną moc prawną, albo złożyć do sądu wniosek o rozwód.

Decyzja: rozwód

Aby postępowanie sądowe ruszyło, jedna z osób będących w związku małżeńskim musi złożyć do sądu okręgowego stosowny wniosek. Może być on przygotowany samodzielnie lub na podstawie dostępnych w Internecie wzorów. W pozwie rozwodowym powinny znaleźć się informacje takie jak dane małżonków, odpowiednie uzasadnienie oraz określone przez polskie prawo załączniki. Jeśli pozew spełnia wszystkie ściśle określone kryteria, odpis dokumentu zostaje przesłany stronie pozwanej, która może w ciągu 2 tygodni pisemnie ustosunkować się do pozwu.

Pomoc prawnika

Aby sąd ustalił termin rozprawy, pozew musi być dobrze skonstruowany, a wniosek poparty odpowiednimi argumentami. Żeby nie narażać się na niepotrzebny stres i maksymalnie ułatwić sobie niełatwy proces, warto skorzystać  z pomocy prawnika wyspecjalizowanego w prawie rodzinnym. Więcej informacji znajdziesz na stronie adwokat-katowice.info.pl.

Share: