zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/male-tablice-rejestracyjne/ https://beesafe.pl/porady/psychotesty-dla-kierowcow/

Praca za granicą i zwrot podatku z Niemiec

1149
0
Share:

Jeśli ludzie decydują się na pracę za granicą to najczęściej wybór pada na zachodnich sąsiadów, czyli na wyjazd do pracy do Niemiec, ponieważ tam można znaleźć wiele ofert pracy i bardzo dobre stawki. Praca za granicą bardzo często zwiąże się też z taką opcją, jak zwrot podatku z Niemiec, o czym napiszemy w tym artykule.

 

Jak zadbać o zwrot podatku z Niemiec?

Zwrot podatku z Niemiec następuję oczywiście tylko wtedy, kiedy praca za granicą jest legalna i otrzymuje się odpowiednie wynagrodzenie, dokumenty, papiery i posiada się umowę. Te wszystkie dokumenty trzeba zawsze zachowywać, aby później nie było żadnego kłopotu z rozliczeniem, ponieważ aby się rozliczyć dokumenty są potrzebne.

Ogólnie zazwyczaj nie ma większego kłopotu ze zwrotem podatku z Niemiec, jeśli wszystko dostarczy się w odpowiednim terminie.

 

A co z deklaracjami w Polsce?

Jeśli obywatel pracuje tylko i wyłącznie za granicą i jeśli całe wynagrodzenie jest tam otrzymywane, to obywatel nie ma obowiązku składać deklaracji podatkowej w Polsce. Złożenie deklaracji w Polsce jest koniecznie tylko wtedy, jeśli obywatel stara się o zwrot podatku z Niemiec, ponieważ potrzebne jest specjalne zaświadczenie.  

 

Jak długo czeka się na zwrot podatku z Niemiec?

Tutaj odpowiedzieć niestety nie można konkretnie, ponieważ wszystko zależy od miejsca. Są urzędy, które mają czas do 6 miesięcy, a są urzędy, które ten czas mają skrócony do 3-4 miesięcy. Oczywiście jest to czas maksymalny. Zazwyczaj pieniądze docierają wcześniej i może być to nawet w ciągu 2-3 tygodni.

 

 

 

 

Share: