amobile.pl davocado.pl ldude.pl

Pomoc prawna dla firm

1339
0
Share:

Rozwijające się przedsiębiorstwo często natrafia na problemy natury prawnej. W celu szybkiego ich rozwiązywania warto zadać o obsługę prawną przedsiębiorstwa, która zapewni porady specjalistów z wielu dziedzin oraz pozwoli na szybszy rozwój firmy.

Prawo umów

Prawo umów jest bardzo ważnym zagadnieniem i najczęstszym powodem do sięgnięcia po obsługę prawną przez przedsiębiorcę. W kancelarii, która podejmuje się obsługi prawnej firmy, pracują specjaliści z zakresu wielu dziedzin i doświadczenie w konstruowaniu umów i kontraktów handlowych. Prawnicy oferują również pomoc w przeprowadzaniu negocjacji z ważnymi kontrahentami. Doświadczenie specjalistów pozwoli na realną ocenę i analizę ryzyka związanego z podpisaniem nowej umowy.

Prawo autorskie

Obsługa prawna przedsiębiorstwa jest równie często wykorzystywana przez firmy o charakterze twórczym jakimi są wszelkie agencje reklamowe, wydawcy, firmy informatyczne. Związane jest to z częstym naruszeniem praw autorskich właścicieli do swoich utworów. Kancelarie udzielają również porad w sprawach udzielenia licencji lub przenoszenia praw autorskich na inny podmiot.

Start-upy i korporacje

Pomimo tego, że najczęściej na obsługę prawną decydują się małe i średnie przedsiębiorstwa, z powodu braku środków finansowych na zatrudnienie własnych prawników, na pomoc często decydują się też korporacje. Kompleksowa pomoc jest im potrzebna w czasie przekształcania, łączenia lub przejmowania spółek. Częstym powodem do wykorzystania obsługi prawnej jest potrzeba doradztwa w sprawach finansowania działalności oraz w przypadku prowadzenia procesów restrukturyzacji przedsiębiorstwa lub procesów postępowania upadłościowego.

Dodatkowo pomoc prawna

Niespodziewanym faktem jest to, że przedsiębiorcy często szukają doradztwa w sprawach prawa budowlanego co wynika z potrzeby pełnej inwestycji i polega między innymi na uzyskiwaniu pozwoleń oraz odpowiednich zabezpieczeń prawnych i finansowych.Dodatkowo wprowadzenie rozporządzenia o ochronie danych osobowych RODO wymaga od przedsiębiorców ujednolicenia i uporządkowania regulacji związanych z zarządzaniem danych osobowych i w tym świetnie się sprawdzi pomoc prawników i specjalistów z obsługi prawnej firm.

Share: