Plastikowe palety

1881
0
Share:

Palety standardowo kojarzone są z przedmiotem wykonanym z drewna. Jednak warto mieć świadomość, że palety drewniane mają swoich następców w postaci nowoczesnych i trwałych palet plastikowych. Zdecydowanie warto dowiedzieć się więcej na temat palet plastikowych i skorzystać z ich funkcji w swoim magazynie.

Paleta plastikowa – jakie są jej zalety w porównaniu do palet drewnianych?

Chociaż początkowo może się wydawać, że paleta drewniane jest bardziej ekologiczna niż plastikowe palety to należy mieć świadomość, że już po roku paleta drewniana nie nadaje się do użytku i staje się śmieciem, a paleta plastikowa nadaje się do użytku aż przez około dziesięć lat. Po tym czasie nie staje się śmieciem, lecz może zostać przetworzona na drodze recyklingu na kolejne palety wykonane właśnie z plastiku.

W czym palety plastikowe są lepsze od palet drewnianych? Kilka zalet palet plastikowych.

Kolejną zaletą palet plastikowych jest zdecydowanie łatwość czyszczenia tych palet. Można do czyszczenia w tym przypadku używać wszystkich dostępnych na rynku środków czystości, czego nie możemy wykonać w przypadku palet drewnianych, wrażliwych na środki chemiczne przeznaczone do czyszczenia i dezynfekowania. Co więcej, palety plastikowe, w przeciwieństwie do tych drewnianych posiadają specjalne atesty higieniczne i mogą być z powodzeniem używane do magazynowania i transportowania produktów spożywczych.

Producent palet plastikowych gwarantuje bezpieczeństwo i wytrzymałość

Plastikowe palety nie posiadają w sobie żadnych gwoździ i śrub, są naprawdę łatwe w użytkowaniu. Brak metalowych elementów sprawia, że są one w pełni bezpiecznie dla pracowników naszego magazynu, a co więcej – również dla samych produktów, nie uszkadzają ich i sprawiają, że są przechowywane w naszym magazynie w bezpieczny sposób. Dzięki temu mamy mniej wypadków przy pracy w postaci na przykład skaleczeń, czy otarć skóry, a także mamy mniej strat z powodu uszkodzenia naszych produktów. Z powyższych powodów, zdecydowanie warto zakupić palety plastikowe, by jak najbardziej chronić swoje produkty, a co ważniejsze – swoich pracowników pracujących w magazynie oraz przy transporcie naszych produktów. Zakup palet plastikowych to jeden z najlepszych wyborów. Warto się nad tym zastanowić i zmienić wreszcie wyposażenie swojego magazynu.

Share: