https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/ e-scale.org zobacz

Pierwsza kasa fiskalna w firmie? Tak możesz zmniejszyć jej koszty

1928
0
Share:

Każdy przedsiębiorca, który wdraża w swojej firmie pierwszą kasę fiskalną, ma szansę na legalne obniżenie kosztów z tym związanych. Pozwala na to refundacja części wydatku z budżetu państwa. Co więcej, w niektórych działalnościach pierwszą kasą może być przecież nieco tańsze urządzenie. A wybór niedrogiego modelu też oczywiście zmniejszy ostateczne koszty.

Refundacja za pierwsze urządzenie

Zgodnie z funkcjonującymi przepisami, przy wdrożeniu pierwszej kasy fiskalnej w firmie podatnikowi przysługuje ustawowa ulga. Dzięki niej przedsiębiorca może zmniejszyć wydatek na urządzenie tego typu nawet o 90% (maksymalnie 700 zł). Niemniej, skorzystanie z refundacji jest dostępne dopiero wtedy, gdy pierwsza kasa zostanie prawidłowo zainstalowana w działalności gospodarczej. Na czym konkretnie polega ta procedura?

Podatnik musi na początku poinformować Urząd Skarbowy o planowej liczbie urządzeń rejestrujących oraz miejscach ich instalacji. Pismo tego typu należy złożyć w US najpóźniej 1 dzień przed datą rozpoczęcia pracy przy użyciu kasy. Następnie obowiązkiem przedsiębiorcy jest dopilnowanie tego, aby urządzenie zostało uruchomione w trybie fiskalnym. Natomiast po wykonaniu tej czynności przez serwisanta, podatnik musi zawiadomić Urząd Skarbowy o fiskalizacji – w terminie nieprzekraczającym 7 dni. Po dopełnieniu tych formalności przedsiębiorca otrzyma od US numer ewidencyjny (w formie listownej), który należy umieścić na obudowie kasy (w widocznym miejscu i w trwały sposób).

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że w najbliższym czasie zmienią się przepisy w sprawie ulgi. Modyfikacje regulacji prawnych będą zaś związane z ustanowieniem w Polsce nowego systemu fiskalizacji. W rezultacie, ulga za zakup kasy fiskalnej on-line wyniesie nawet do 1 000 zł. Skorzystają z niej nie tylko podatnicy, dla których urządzenia nowego typu będą równocześnie pierwszymi w firmach, ale także przedsiębiorcy zobligowani do wcześniejszej wymiany obecnych technologii sprzedaży.

 

Wybór tańszej kasy rejestrującej

Sprawdzając różne kasy fiskalne dla firmy, podatnik na pewno trafi także na najtańsze modele w ofercie dystrybutorów technologii sprzedaży. W praktyce często wybór takiego urządzenia rejestrującego okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstwa. Właściciel działalności gospodarczej nie tylko nie wyda zbyt wiele na swoją kasę, ale też zyska model, który zagwarantuje zgodne z przepisami prowadzenie ewidencji. Tańsze urządzenia posiadają oczywiście jedynie podstawowe funkcje. Niemniej, wielu początkujących podatników nie potrzebuje jeszcze najbardziej zaawansowanych technologii sprzedaży.

Jeżeli jednak w firmie powinien się znaleźć model z dodatkowymi funkcjonalnościami, np. elektroniczną kopią paragonów, różnymi interfejsami komunikacyjnymi czy większą baza towarową (PLU), oczekiwania przedsiębiorcy spełni niejedna kasa fiskalna w promocji. Współcześnie można bowiem znaleźć nowoczesne urządzenia rejestrujące, które są oferowane w naprawdę korzystnych cenach. Ponadto, wiodący dostawca technologii dla handlu i usług zapewni podatnikowi np. darmową dostawę kasy rejestrującej czy bezpłatne szkolenie. A to także wpłynie na obniżenie kosztów wdrożenia urządzenia fiskalnego w firmie.

Share: