Ostatni dzwonek, żeby o siebie zadbać!

2226
0
Share:
Ostatni dzwonek, żeby o siebie zadbać!

Lato zbliża się wielkimi krokami. Powoli chowamy ciepłe swetry i puchowe kurtki, przerzucając się na bardziej skąpe odzienie, a nasze myśli coraz częściej zaprząta planowanie urlopu. Wizji letniego wypoczynku nad morzem jak co roku towarzyszy uczucie dyskomfortu, związanego ze świadomością, że zima wzbogaciła nas o kilka nadprogramowych kilogramów. Ale spokojnie, jeszcze nie jest za późno, by pozbyć się tego balastu!

 Krok pierwszy – dieta

Jednym z podstawowych czynników, od których zależy nasza waga, jest dieta. Nie musisz katować się rygorystycznymi „dietami cud”, które oprócz talii osy, zaowocują szybkim efektem jojo. Na początek rozpisz swój dzienny jadłospis, łącznie z wszystkimi przekąskami. Szybko zauważysz, jaki popełniasz błąd i co możesz z niego wyeliminować. Jedz pięć niedużych posiłków w ciągu dnia, wzbogać dietę o dużą ilość warzyw oraz intensywnie nawadniaj organizm. Na stornie Kcalmar Blog znajdziesz dużo cennych wskazówek, które pomogą ci usystematyzować wiedzę na temat zdrowego trybu  życia. Jeśli czujesz, że potrzebujesz czegoś więcej, skonsultuj się z dietetykiem, który skomponuje menu dostosowane do potrzeb twojego organizmu.

Krok drugi – ćwiczenia

Sama dieta nie wystarczy, aby osiągnąć wymarzone wyniki. Aby cieszyć się piękną sylwetką i dobrym samopoczuciem, niezbędne jest włączenie do swojego dnia codziennej dawki sportu. Możesz ćwiczyć sama, korzystając z pomocnych instruktaży internetowych, albo zapisać się na ciekawe zajęcia w twojej okolicy.

Share: