https://beesafe.pl/porady/obowiazkowe-wyposazenie-samochodu/ live url zobacz wiecje

Od czego zależy rozmiar kancelarii adwokackiej?

1912
0
Share:

Firmy prawnicze mogą różnić się wielkością. Mniejsza kancelaria adwokacka skupia się zwykle na określonych specjalnościach prawa (np. prawo patentowe, prawo pracy, prawo podatkowe, obrona karna, szkody osobowe). Większe firmy mogą składać się z kilku wyspecjalizowanych grup praktyk, umożliwiających dywersyfikację bazy klientów i rynku, a także oferowanie swoim klientom różnych usług. W przypadku tych, które oferuje adwokat Katowice mogą się pochwalić dostępnością zarówno małych, jak i dużych firm.

Oferta małych i dużych kancelarii

Największe kancelarie adwokackie takie jak http://www.remigiuszsoltys.pl/ zazwyczaj mają osobne oddziały sądowe i transakcyjne. Dział ds. transakcji doradza klientom i obsługuje transakcje prawne, takie jak sporządzanie umów, obsługa niezbędnych wniosków prawnych i składanie wniosków oraz ocena i zapewnienie zgodności z odpowiednim prawem. Natomiast dział sądowy reprezentuje klientów w sądzie i zajmuje się sprawami niezbędnymi (takimi jak odkrycie i wnioski złożone w sądzie) przez cały proces sporu. Prawnicy z małych miast i miasteczek bardzo często uprawiają staromodną praktykę, ale większość prawników miejskich zazwyczaj jest bardziej wyspecjalizowana, ze względu na ogromną złożoność prawa. Tak więc niektóre małe firmy w miastach specjalizują się w wykonywaniu tylko jednego rodzaju prawa, np. zatrudnienia, ochrony konkurencji, własności intelektualnej, telekomunikacji lub lotnictwa.

Największe kancelarie prawne

Największe światowe firmy prawnicze zatrudniają ponad 1000 prawników. Firmy te mają zazwyczaj biura na kilku kontynentach. Ze względu na lokalizacyjną i regionalną naturę, relatywna wielkość takich firm jest zróżnicowana. Tak duża kancelaria prawna posiada zazwyczaj sekcje specjalizujące się w każdej z kategorii pomocy prawnej. Tego typu firmy bardzo często powstają w wyniku fuzji.Tylko kancelarie działające w podobnych systemach prawnych mogą się połączyć. Na przykład firmy amerykańskie często łączą się z angielskimi kancelariami prawnymi lub firmami prawniczymi z innych jurysdykcji prawa powszechnego. Istnieje na przykład kancelaria prawna, która jest wynikiem połączenia australijskiej kancelarii adwokackiej z chińską kancelarią prawniczą. Chociaż fuzje są bardziej popularne wśród lepszych gospodarek, duże firmy czasem używają fuzji jako strategii zwiększania dochodów w czasie recesji. Chociaż fuzje są bardziej popularne wśród lepszych gospodarek, spowalniają nieco podczas recesji. Czasem duża kancelaria adwokacka używa fuzji jako strategii zwiększania dochodów w tym okresie.

Share: