zobacz fect-meble.pl xos2.com

O pastach do zębów słów kilka

1472
0
Share:

Piękny uśmiech to niezwykle ważna rzecz. Osoby, które mogą pochwalić się białymi zębami bez przebarwień oraz świeżym oddechem, lepiej radzą sobie w życiu prywatnym i zawodowym. Jednym z filarów dbałości o zęby jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Szczotkowanie przy użyciu odpowiednio dobranej pasty do zębów pozwala zapobiegać próchnicy, osadowi nazębnemu oraz nieświeżemu oddechowi.

Różnorodność past do zębów

Działanie pasty do zębów polega na eliminowaniu z zębów i dziąseł zanieczyszczeń, osadów i bakterii. Oferta producentów kosmetyków do higieny jamy ustnej jest bardzo szeroka, w związku z tym, łatwo jest dobrać odpowiednią pastę. Najpopularniejsze ich rodzaje, to:
– wybielające, których skuteczność opiera się głównie na zawartości środków ściernych (krzemionka, węglan wapnia, sole glinu). Zawarte w nich mikroskopijnej wielkości kuleczki usuwają przebarwienia.
– bez fluoru dla dorosłych – fluor wspomaga odbudowę szkliwa i dlatego zawiera się w składzie większości past do zębów. Jednak należy pamiętać, że powoduje również wypłukiwanie wapnia, w związku z czym warto jest uzywać zamiennie past bez jego zawartości (zastępuje się go ziołami).
– pasty dla dzieci, które z zasady nie zawierają fluoru, ponieważ dzieciom często zdarza się połykać pastę w trakcie szczotkowania. Oprócz łagodnego składu, mają też specjalne smaki, mające zachęcać do szczotkowania, np. owocowe lub o smaku gumy balonowej.
– pasty do zębów wrażliwych są wybierane przez osoby o słabym szkliwie lub mających odsłonięte szyjki zębowe. Obie przypadłości powodują przykre doznania w jamie ustnej. Pasty przeznaczone do łagodzenia tych objawów zamykają kanaliki nerwowe, dzięki czemu zęby nie reagują nadwrażliwością na substancje o różnej temperaturze.
– pasty o działaniu przeciwpróchniczym – do stosowania codziennego, ale także o zwiększonej zawartości fluoru i substancji antyseptycznych do krótkotrwałego, objawowego stosowania.

Składniki past do zębów

Wybierając pastę warto wiedzieć, jakie działanie mają składniki zawarte w mieszance, to pozwoli ocenić jej skuteczność i użyteczność w kwestii danej potrzeby. Najczęściej dodaje się:
– Fluor, który wchodzi w reakcję ze szkliwem, dzięki czemu staje się ono mocniejsze i bardziej odporne na powodujące próchnicę działanie bakterii.
– środki ścierne usuwające przebarwienia i kamień nazębny.
– środki pieniące, ułatwiające czyszczenie, pomagające wymiatać zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc.
– środki przeciwbakteryjne – pomagają usuwać stany zapalne i przyczyny nieświeżego oddechu.
– witaminy – wzmacniają zęby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie pasty do zębów

Share: