amobile.pl zobacz wiecej cznauroda.pl

Nowoczesne zadaszenie tarasu – jakie wybrać?

2982
0
Share:

Odpoczynek w promieniach słońca to świetny sposób na relaks – nie musimy organizować sobie dalekich podróży, wystarczy własny ogród czy niewielki taras. W miejscach takich bez problemu przeczytamy książkę, spotkamy się w gronie  bliskich, zaserwujemy pyszny obiad – możliwości jest naprawdę wiele. Skupiając się na kupnie mebli ogrodowych często zapominamy, jak istotne jest wybranie skutecznej ochrony przed palącym słońcem. Jakie propozycje przedstawiają producenci?

Innowacyjne rozwiązania na taras

Jedną z najbardziej rekomendowanych metod na ochronę przed słońcem na tarasie jest pergola ogrodowa. To nowoczesne zadaszenie tarasu z pewnością zachwyci wszystkich miłośników technologii i innowacji. Współcześnie pergole tworzone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Takie rozwiązanie sprawia, że pergola jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody i pojawianie się rdzy. Zadaszenie nowoczesnych pergoli tworzą uchylne listwy aluminiowe, również zabezpieczone przed wilgocią. W zależności od ich ustawienia użytkownik sam decyduje jak wiele światła wpada pod pergolę. Możliwe jest także wybranie pergoli z zadaszeniem z tkaniny technicznej.

Zadaszenie tarasu w formie pergoli to wygodny sposób na relaks – pod pergolą możemy cieszyć się bliskością natury bez względu na pogodę. Zadaszenie jest odporne na silne promieniowanie UV, deszcz. Pergola posiada zintegrowaną rynnę deszczową – odprowadza ona wodę poza jej obszar.

Jak pergola wpisze się w przydomową przestrzeń wypoczynkową?

Współcześnie pergole projektowane są w taki sposób, aby w jak największym stopniu wpisywać się w istniejącą aranżację. Projektanci proponują proste konstrukcje w stonowanych kolorach, dzięki czemu każdy może dobrać produkt dopasowany do strefy odpoczynku. Innowacyjny projekt pergoli pozwoli na dopełnienie ogrodu czy tarasu i stworzenie komfortowego miejsca wypoczynku dla wszystkich domowników.

 

 

Share: