Nowoczesne rozwiązania na taras

3194
0
Share:

Stworzenie własnego tarasu nie jest dzisiaj wyzwaniem – producenci mebli proponują nam wiele intersujących kolekcji i dodatków, które pozwolą w szybki sposób pięknie zaaranżować przestrzeń. Istotne jest jednak to, aby taras dopasowany był do naszych potrzeb i oczekiwań. Jakie rozwiązania zastosować, aby móc cieszyć się tym miejscem przez większą część roku?

 

Meble odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Pierwszym krokiem do stworzenia wygodnego tarasu jest wybranie odpowiednich mebli – muszą być one wykonane z trwałych, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne tworzyw. Wśród najchętniej kupowanych klienci wybierają meble technorattanowe i aluminiowe – tworzywa te są nieporowate, brud i wilgoć nie wnika do ich wnętrza. Dodatkowo wspomniane materiały nie odkształcają się, nie koślawią, zachowują swój kolor na długie lata.

 

Nowoczesna tarasola – prosty sposób na piękny taras

Interesującym elementem tarasu, na który decyduje się coraz więcej użytkowników, jest tarasola. Nowoczesne zadaszenie tarasu w postaci tarasoli wpłynie pozytywnie na nasz komfort podczas wypoczynku, ale także podniesie estetykę przestrzeni dookoła. Dzisiaj producenci tacy jak tarasola.pl proponują nam zadaszenie o pięknej linii, wykonane z tworzyw wysokiej jakości.

Konstrukcje tarasoli wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Dzięki temu ograniczone jest działanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Kolor konstrukcji zależny jest od decyzji klienta – może on wybierać z pośród palety ponad 200 klasycznych kolorów lub barw drewnopodobnych.

Najpopularniejszym zadaszeniem tarasoli jest dach lamelowy, wykonany z obracających się o 135 stopni profili aluminiowych. Lamele są zabezpieczone przed deszczem oraz nagrzewaniem się, w ich cieniu panuje przyjemny chłód. Poprzez regulację kąta ich ustawienia użytkownik sam decyduje jak wiele światła przedostaje się pod dach.

Share: