myana-bg.org zobacz wiecej amobile.pl

Nowoczesne gospodarstwo to złożona struktura

2144
0
Share:
Nowoczesne gospodarstwo to złożona struktura

Rolnictwo staje się z każdym rokiem coraz bardziej nowoczesne. Współczesny rolnik musi być na bieżąco z najnowszymi systemami upraw, technologiami, maszynami czy rodzajami nawozów. Liczy się nowatorskie i wyspecjalizowane podejście, w którym ważną rolę odgrywa otwartość na zmiany i doskonalenie cyklu upraw czy jakości produktów. Nowoczesne gospodarstwo to złożona firma, w której liczy się transport, logistyka, terminowość dostaw, sprawna realizacja zamówień.

Liczy się czas

Dlatego tak ważny w każdym gospodarstwie rolnym jest czas. Z punktu widzenia producenta i klienta, do którego dostarcza się na przykład owoce czy warzywa. Ale czas w rolnictwie ma także inne znaczenie, wręcz rozstrzygające. Praca rolnika przecież zależy od pogody. To ona układa w dużej mierze grafik i decyduje o wykonywanych zadaniach. Dostosowuje się pracę do warunków atmosferycznych.

Na przykład żniwa mogą się odbywać tylko wtedy, gdy nie było intensywnych opadów od jakiegoś czasu, kiedy zboże jest wystarczająco suche. Dlatego czas w trakcie zbiorów odgrywa tak istotną rolę. Dotyczy to zwłaszcza zboża, ale także owoców czy warzyw. Choć w mniejszym stopniu, jednak ze zbiorami truskawek czy malin także trzeba się spieszyć, kiedy jest odpowiednia pogoda.

Niezwodne maszyny rolnicze

Maszyny rolnicze muszą więc być stale gotowe. Awarie opóźniają pracę. Jak temu zapobiegać? Trzeba zadbać o odpowiednie utrzymanie ruchu, na które składa się konkretny serwis, świetne produkty hydrauliki siłowej, usługi wymiany oraz instalacji komponentów na najwyższym poziomie.

Instalacja linii hydraulicznych w nowych maszynach, zakuwanie przewodów hydraulicznych, remonty, regeneracja pomp i siłowników – to część oferty dla rolnictwa, którą przedstawia firma Fluiconnecto: fluiconnecto.com/pl/

Share: