-cccv.org https://4fun.tv/news/ubezpieczenie-samochodu-jak-sprawdzic-co-zrobic-gdy-wygasa guardpr.pl

Nowe technologie z wykorzystaniem srebra – jak ratują nasze zdrowie

1164
0
Share:

Srebro ma nie tylko skuteczne działanie na wampiry, ale przede wszystkim jest stosowany do odkażania ran i zabezpieczenia przed infekcją.

To stara sprawdzona metoda, dlatego tak bardzo popularne są opatrunki srebrowe.

Obecnie opatrunki srebrowe mogą być zastępowane, a nawet powiem więcej, są wypierane przez inne metody leczenia ran – np. lawaseptyki.

Lawaseptyki możesz kupić w sklepie dezynfekcja24.com

Niezależnie od stosowanych metod leczenia schorzeń, wszystkie otwarte rany trzeba zabezpieczać przed zakażeniem.

Dotyczy to szczególnie osób starszych, które są podatne na infekcje ale też dzieci które w swoim środowisku mogą złapać ukryte choroby, objawiające się po 40 latach.

Do lamusa odeszły czasy kiedy po upadku z roweru chodziliśmy z Robertem kolanem przez cały dzień. Takie miejsce należy zabezpieczać, chronić przed infekcjami.

Kiedy już do infekcji dojdzie lekarz w gabinecie prawdopodobnie no może na rany opatrunek. Może to być opatrunek srebrowy który wyniszcza znajdujące się w ranie bakterie.

Srebro ma zastosowanie nie tylko w medycynie.

Stosuje się je do pochłaniania potu, brzydkich zapachów, bakterii, w skarpetkach, odzieży termoaktywnej, a także w maseczkach ochronnych przed wirusem.

Właściwie działa to technologia jonów srebra, które mają wszystkie wspomniane właściwości:

  • Niszczenie bakterii,
  • Ochrona przed nimi,
  • Usuwanie źródła nieprzyjemnych zapachów,
  • Częściowe oczyszczanie z innych drobnoustrojów.

Metoda działania aktywnego srebra opiera się na nanocząsteczkach, które aktywnie działają przeciwko drobnoustrojom. Co zostało to szeroko opisane i udokumentowane różnymi badaniami.

Aktywność nanostruktur jest tak duża że tworzy swojego rodzaju aktywną tarcze ochronną – prawie jak ostatkach science-fiction, typu Startrek, czy Star Wars.

Nanostruktury są swojego rodzaju unowocześnieniem jonów srebra, które były dotychczas wykorzystywane. Są po prostu kolejnym krokiem w rozwoju technologicznym i pomogą nam lepiej przeciwdziałać rozmaitym reakcjom bakteryjnym.

Idąc dalej w żargon medyczny, nanosrebro jest lepsze od jonów srebra, bo wykazuje większą skuteczność działania wobec różnych rodzajów bakterii, a także innych zarazków – wirusów, pierwotniaków, a także organizmów opornych.

Share: