nstam.org lanails.pl https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-automat/

Nowa wspaniała przygoda czyli narciarstwo skiturowe

1841
0
Share:

Sporty zimowe są równie interesujące i dające mnóstwo frajdy jak te letnie. Bardzo często pozwalają na jeszcze bliższy kontakt z naturą, na wyjście w góry i zjazd po dziewiczych terenach. Właśnie to daje na przykład narciarstwo skiturowe, w którym każdego roku zakochuje się coraz więcej Polaków.

Co to jest narciarstwo skiturowe

Czym w ogóle jest narciarstwo skiturowe? To połączenie tradycyjnego narciarstwa zjazdowego oraz narciarstwa biegowego. Trasy skiturowe są zatem przygotowane w taki sposób, że na nartach po prostu biegnie się po prostym terenie, by następnie podchodzić w górę, a po jakimś czasie zjeżdżać w dół. Urozmaicenie teraz daje znacznie więcej zabawy niż na przykład tylko jazdy po stoku. Zmienia się tempo całej wyprawy, są momenty bardziej relaksujące i spokojniejszy, są też takie wymagające więcej wysiłku i pracy mięśni. Dla osób lubiących zimowe wyzwania, narciarstwo skiturowe jest zatem doskonały sportem.

Jak przygotować się do narciarstwa skiturowego

Jak rozpocząć swoją przygodę z tym sportem? Jeżeli ktoś dotychczas i już jeździł na nartach biegowych czy zjazdowych, tak naprawdę większość ważnych technik ma już po prostu opanowanych. Musi tylko zadbać o dobrą kondycję i przygotowanie stawów do wysiłku, jakim jest jazda na nartach. Jeżeli ktoś dopiero rozpoczyna uprawianie narciarstwa skiturowego, jednym słowem tylko zjeżdżał lub tylko biegał, z pewnością przydatne okaże się szkolenie. Szkolenia skiturowe organizowane są w bardzo wielu ośrodkach górskich, to właśnie na nich można poznać wiele przydatnych technik, rozwinąć umiejętności montowania sprzętu dodatkowego na narty, takiego jak foki, a także nauczyć się odpowiednich wiązań.

W jakim wieku rozpocząć

Czy są jakieś limity wiekowe, dotyczące tego kiedy rozpocząć szkolenia skiturowe? Oczywiście nie i bardziej chodzi tutaj o formę zdrowotną, niż o wiek jako taki. Narty są bardzo wymagającym sportem, szczególnie dla kolan i stawów. Jeżeli zatem odpowiednie nie przygotuje się do sezonu kondycyjnie, zwyczajnie można nabawić się urazów. Jeżeli o swoją formę i kondycję dba się regularnie, na szkolenie skiturowe można wybrać się po prostu z marszu, a następnie cieszyć się możliwością uprawiania nowego sportu w pięknych okolicznościach przyrody. Skikouring daje naprawdę wiele frajdy i cudownych przeżyć. Pozwala być bliżej górskiej zimowej przyrody, poczuć ten niesamowicie relaksujący klimat gór, a co najważniejsze – pozwolić na odrobinę samotności. Niestety na klasycznym stoku jest o to po prostu trudno.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/.

Share: