myana-bg.org ncjapiekna.com.pl https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-automat/

Nocleg w Sandomierzu – jak tanio zwiedzić jedną z głównych siedzib Królestwa Polskiego

1775
0
Share:
Nocleg w Sandomierzu - jak tanio zwiedzić jedną z głównych siedzib Królestwa Polskiego

Już za czasów Galla Anonima Sandomierz był jednym z najważniejszych ośrodków miejskich w Polsce. Kolejne wieki sprawiły, że miasto nieco utraciło na popularności, którą ponownie przywróciła popularność telewizyjnego serialu. To ojciec Mateusz sprawił, że sezonowo hotele w Sandomierzu są zajęte, a turyści chętnie wybierają także tani pensjonat, aby zwiedzić jedno z najstarszych miast w Polsce.

Dlaczego warto wybrać się do Sandomierza?


W czasach Bolesława Chrobrego Sandomierz był wymieniany obok Wrocławia i Krakowa jako ważna siedziba królewska. Wraz z upływem lat zmieniały się losy samego miasta oraz jego mieszkańców, co dobitnie przedstawiają pozostawione zabytki architektoniczne. Nocleg w Sandomierzu w jednej z zabytkowych kamienic może być świetnym sposobem na bliższe poznanie historii miasta z perspektywy mieszkańców. Wielu turystów, którzy wybierają hotele w Sandomierzu, obecnie przyjeżdża do miasta ze względu na jego walory turystyczne, które mają coraz mniej wspólnego z zabytkami. Owszem, na mapie turystycznej miasta nadal pozostaje miejscowy zamek, który jest obecnie siedzibą muzeum okręgowego, jednak coraz częściej turyści, którzy wybierają się do Sandomierza zwiedzają również miasto z perspektywy jego lochów i magazynów, decydując się na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej. Niewątpliwie duży wpływ na ponowne zainteresowanie miastem odegrała popularność serialu „Ojciec Mateusz” oraz powieść Zygmunta Miłoszewskiego, który w mieście osadził akcję jednego z tomów powieści o prokuratorze Szackim.

Sandomierz pełen terenów zielonych


Bez względu na to, czy turyści wybiorą tani pensjonat http://grillsolo.pl/ na obrzeżach miast, czy może zdecydują się na droższy nocleg w Sandomierzu na Starym Mieście, wśród swoich planów na zwiedzanie powinni oni uwzględnić także inne atrakcje. W sandomierskim parku znajduje się wyciąg narciarski, a turyści chętnie odwiedzają pobliskie Góry Pieprzowe czy wąwóz świętej królowej Jadwigi z unikatową roślinnością stepową. Część turystów odwiedza Sandomierz z powodu jego lokalizacji. Miasto stanowi jeden z ważnych punktów na drodze św. Jakuba, stanowiąc zakończenie jego lubelskiej części oraz początek trasy biegnącej do Krakowa, skąd szlag pielgrzymi wiedzie do Santiago de Compostela. Sam Sandomierz znajduje się również na szlaku cysterskim.

Oprócz dość oczywistych zabytków w Sandomierzu warto również obejrzeć jedną z najstarszych szkół średnich w Polsce, jaką wybudował zakon jezuitów.

Share: