Nietuzinkowe rozwiązania w kuchni – czy przypadną Ci do gustu?

1744
0
Share:

Obecnie aranżowanie kuchni to prawdziwa przygoda: ilość możliwości, jakie dają nam producenci mebli, jest praktycznie nieskończona. Szukając inspiracji w magazynach wnętrzarskich oraz licznych blogach poświęconych dekorowaniu nie zapominajmy jednak, że najważniejsza jest funkcjonalność i wygoda pomieszczenia. Jakie rozwiązania mogą okazać się jednocześnie oryginalne, ale i przydatne? Oto kilka propozycji!

Wyspa: miejsce do jedzenia, przygotowywania posiłków oraz do przechowywania!

Nie jest regułą, że wyspy w kuchni mogą być stosowane wyłącznie w dużych pomieszczeniach. Obecnie architekci wnętrz proponują nam meble kuchenne z wyspą również do pomieszczeń znacznie mniejszych. Sama wyspa może być wykorzystana na wiele sposobów. Najczęściej wyspy to dodatkowa przestrzeń do przygotowywania posiłków: montowane są na niej deski kuchenne (z możliwością wyjmowania), a liczne szuflady oraz wewnętrzna przestrzeń pozwalają na przechowywanie garnków, sztućców, przedmiotów niezbędnych podczas gotowania. Wyspy to także idealne miejsce na kuchenne miejsce do jedzenia, popijania herbaty – wystarczy dopasować do niej odpowiednie krzesła (najlepiej barowe) – wnętrze dalej może służyć do przechowywania. Wyspy dostępne są w dowolnych rozmiarach – warto uwzględnić ją podczas planowania pomieszczenia kuchennego!

Meble na wymiar – czy muszą być nudne?

Kolejnym, chętnie stosowanym rozwiązaniem, są meble kuchenne na wymiar. Znane są bardzo dobrze – należą do jednych z najczęściej wybieranych mebli, gdyż umożliwiają wykorzystanie każdego kawałka ściany. Obecnie producenci starają się jak najbardziej urozmaicić swoją ofertę, głównie poprzez stosowanie nietuzinkowych laminatów. Pierwotnie ich zadaniem było chronienie wnętrza płyt meblowych, dzisiaj jednak większość z nas patrzy właśnie na nie i ogólny wygląd mebla.

Share: