Nie zapomnieć o najważniejszym

2013
0
Share:

Skupiamy się na kolejnych planach, najczęściej zawodowych i finansowych. Na tym w dużej mierze opiera się współczesny tryb życia – na nastawieniu na sprawy przyszłości, które mają charakter ekonomiczny. Czas to pieniądz – ta maksyma Franklina w XXI wieku ma szczególne znaczenie. Każda chwila ma swoją określoną wartość rynkową. Czujemy to bardzo wyraźnie w codzienności.

Przypomnieć sobie o sobie

Bajeczne fotoobrazy czy efektowna fotoksiążka ślubna – oto sposoby na to, jak pamiętać o tym, co istotne. Cudowne plany, czekające na realizację. Na przykład fotografia egzotycznego miejsca, zawieszona w salonie, nie pozwoli zapomnieć o naszych planach dalekiej wycieczki. Obejrzenie fotoksiążki ślubnej, także w samotności, sprzyjać będzie refleksji nad tym, co naprawdę ważne.

Paradoksalnie, żeby być lepszym człowiekiem i kochać ludzi, trzeba pamiętać o sobie samym. O dobrych chwilach z przeszłości i o marzeniach czekających na spełnienie. O tym, kim naprawdę jesteśmy i do czego w życiu zmierzamy. Czasami jedno spojrzenie na niezwykłą fotografię może zmienić więcej niż czytanie poradników na temat tego, jak żyć. Zdjęcie, na którym uwieczniliśmy ważny moment, pozwoli nam powrócić do nas samych i sprzyjać będzie odnowie naszych związków międzyludzkich.

Wyrazić swoje uczucia słowami

Żeby nie zapomnieć o najważniejszych sprawach w życiu, jak miłość czy przyjaźń, warto spróbować o nich opowiedzieć sobie samemu, w formie werbalnej. W dzisiejszych czasach niemal zawsze mamy pod ręką urządzenie, na którym można zapisać pojawiające się myśli i refleksje. Lepiej – gdy usiądziemy do pisania na spokojnie, w sprzyjających warunkach wyrazimy siebie i swoje emocje, głęboko skrywane na co dzień. Słowa pojawią się same i często nas zaskoczą. Zaczniemy rozumieć rzeczy, które umykają nam na co dzień. Nie zapomnimy o tym, co ważne.

Share: