nstam.org xos2.com https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-kurs-na-prawo-jazdy/

Najpopularniejsze grunty inwestycyjne

3145
0
Share:
Najpopularniejsze grunty inwestycyjne

Różnego rodzaju grunty pod inwestycje kupują dziś zarówno działający na szeroką skalę deweloperzy jak i stosunkowo niewielcy, prywatni inwestorzy. Grunty takie, które przeznaczone są do tego, aby na nich zarabiać nazywane są gruntami inwestycyjnymi.

Grunty inwestycyjne pod mieszkania

Niewątpliwie, najwięcej jest na rynku gruntów, na których docelowo powstać mają bloki mieszkalne. Apartamenty i mieszkania wciąż wydają się być najlepszym sposobem na zagospodarowanie gruntu. Wiedzą o tym bardzo dobrze deweloperzy, dlatego też stale odkupują grunty i stawiają nowe mieszkania.

Skąd bierze się ta popularność nowych mieszkań? Wydaje się, że jest to kwestia zmiany mentalności u najmłodszego pokolenia. Obecnie młodzi ludzie chcą mieć wszystko nowe i idealne, dlatego też, nie decydują się na kupno mieszkań na rynku wtórnym, lecz chcą mieć nowe mieszkania, w których nikt jeszcze przed nimi nie mieszkał.

Supermarkety i galerie handlowe

Na gruntach inwestycyjnych najczęściej powstają mieszkania, jednak również bardzo często są to supermarkety lub też galerie handlowe. Nie trudno zauważyć, że zarówno supermarketów jak i galerii stale przybywa. Przede wszystkim, kiedyś nie było ich w zasadzie w ogóle w mniejszych miastach, w których mieszka mniej niż 30-40 tysięcy ludzi. Obecnie niewielkie galerie i supermarkety powstają nawet w jeszcze mniejszych miasteczkach.

Ponadto, również w dużych miastach, w tych największych jak Warszawa czy Kraków grunty inwestycyjne pod galerie i supermarkety cieszą się dużym wzięciem. W miastach tych wciąż jest zapotrzebowanie na nowe, duże placówki handlowe, dlatego kupno gruntów inwestycyjnych pod lokale wielkopowierzchniowe nadal się opłaca.

Ceny gruntów inwestycyjnych

Niewątpliwie, tym co najbardziej interesuje inwestorów są ceny gruntów. Trudno jednak powiedzieć, jakie są konkretnie ceny za poszczególne typy gruntów inwestycyjnych, gdyż są one bardzo zróżnicowane. Generalnie można powiedzieć, że w największych miastach są one oczywiście najwyższe. Nie mniej jednak, w obrębie Warszawy, Krakowa czy któregokolwiek z największych miast ceny są bardzo zróżnicowane.

Ponadto, w niektórych miejscowościach grunty inwestycyjne pod mieszkania są zdecydowanie droższe od tych, na których powstać mają lokale wielkopowierzchniowe. W innych miastach natomiast jest na odwrót. Wszystko zależy od aktualnego zapotrzebowania ludności na mieszkania oraz na placówki handlowe.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Metropolis

Share: