live url forum.org zobacz wiecej

Metody uzupełniania braków zębów w łuku

Share:

Pojedyncze lub rozległe braki w uzębieniu trzeba jak najszybciej uzupełnić nie tylko ze względu na estetykę, ale także aspekty zdrowotne. Wraz z upływem czasu może dojść bowiem do wysuwania się i przekrzywiania zębów sąsiadujących, ale także do zaniku kości. W jaki sposób nowocześnie poradzić sobie z brakiem zębów? Protetyka ma wiele rozwiązań na każdą kieszeń.

Rozwiązania ekonomiczne – protetyka Chorzów

Do najbardziej popularnych i najtańszych metod, które może zaproponować dentysta protetyk, można zaliczyć protezę zębową. Te nowoczesne wcale nie wyglądają sztucznie. Dobrze wykonana przez specjalistę proteza jest prawie nie do odróżnienia od zębów własnych. Nie ma w niej widocznych klamer czy zaczepów. Dentyści protetycy dbają także o to, by taka proteza była jak najbardziej wygodna. Z czasem można zupełnie zapomnieć o tym, że się ją nosi. Jest on polecana w przypadku większych braków i bezzębia, chociaż co do zasady można w ten sposób uzupełnić także pojedyncze ubytki.

Protetyka w Chorzowie i innych miastach w Polsce panuje także mosty. Są one przeznaczone do uzupełniania nielicznych braków, na przykład kiedy trzeba uzupełnić jeden lub dwa zęby obok siebie w łuku. Do mostów konieczne jest szlifowanie zębów sąsiadujących ponieważ na nich zostają osadzone przęsła. Jest to rozwiązanie stałe, na co najmniej kilkanaście lat. Nie trzeba go wyjmować i daje pełen komfort.

Nowoczesna protetyka Katowice – implanty zębowe

Do najnowocześniejszych metod proponowanych przez gabinety protetyczne w Katowicach i innych miastach można zaliczyć implanty. Są to uzupełnienia stałe, które wszczepia się w kość. Na nich osadza się koronę.Taki implant całkowicie przejmuje rolę własnego zęba i jest także nie do odróżnienia od niego, jeżeli chodzi o wygląd. Jest to jak do tej pory najlepsza metoda uzupełnienia braków zębowych. Jej względną wadą jest wysoka cena, jednakże wraz ze wzrostem popularności implantów, na pewno będzie ona sukcesywnie spadać. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają uzupełnienie braków zębowych w ten sposób.

Dentysta protetyk przede wszystkim sprawdzi stan kości. Jeżeli jest ona w zaniku, można niekiedy wykonać specjalny zabieg ją odbudowujący. Osoba, która chce posiadać implanty nie może również zaniedbywać higieny jamy ustnej i najlepiej, by nie paliła papierosów, ponieważ może to zwiększać ryzyko niepowodzenia zabiegu. Niekiedy, przy braku zachowania zaleceń protetyka, może dojść do odrzucenia wszczepu, ale w zasadzie dzieje się to bardzo rzadko.

Share: