zobacz wiecej lanails.pl https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/

Metody odlewania felg samochodowych

3336
0
Share:

Felgi nazywane bywają również obręczami. Wykonywane są zazwyczaj ze stopów lekkich, np. aluminium, co stanowi alternatywę dla elementów stalowych.

Felgi aluminiowe

Koło składa się z piasty, szprych i felgi. Czasami te elementy scalone są w jeden kawałek, czasami dwa lub trzy. Piasta jest środkową częścią koła i stanowi element mocujący koło do zawieszenia. Szprychy wypuszczają się z piasty i przymocowują się do obręczy. Felga jest zewnętrzną częścią koła, które utrzymuje oponę. Element ten wymaga szczególnej pielęgnacji, do czego wykorzystywany może być np. lakier do felg.

Tak zbudowany jest najczęściej używany typ koła aluminiowego. Odlewanie kół jest procesem uzyskiwania stopionego aluminium wewnątrz formy tworzącej koło. Istnieją różne sposoby, które można zrealizować i chociaż wydaje się to proste, sztuka ta nie zawsze wykonana jest właściwie.

Odlewanie grawitacyjne

Odlewanie grawitacyjne jest najbardziej podstawowym procesem odlewania roztopionego aluminium do formy wykorzystującej ciężar gleby do wypełnienia. Odlewy grawitacyjne oferują bardzo rozsądne koszty produkcji i są dobrym sposobem na odlewanie wzorów, które są bardziej wizualnie ukierunkowane. Przy pomocy odpowiedniego lakieru do felg możliwe jest dodatkowe zabezpieczenie tego elementu.

Ponieważ proces polega na zastosowaniu grawitacji w celu wypełnienia formy, aluminium nie jest tak gęste w formie, jak w innych procesach odlewania. Często kółka do wbijania grawitacyjnego mają większą wagę, aby osiągnąć wymaganą wytrzymałość materiału. W wyniku eksploatacji narażone są na zniszczenia, jednak problem ten może rozwiązać lakier do felg.

Odlewanie niskociśnieniowe

Odlewanie niskociśnieniowe wykorzystuje dodatnie ciśnienie, aby szybciej stopić aluminium w formę i osiągnąć gotowy produkt, który ma lepsze właściwości mechaniczne w stosunku do lanego koła. Istnieje niewielki wzrost kosztów produkcji w wyniku odlewania grawitacyjnego. Niskociśnieniowe odlewanie jest najczęstszym procesem zatwierdzonym dla felg aluminiowych sprzedawanych na rynku.

Niektóre firmy oferują felgi, które są wytwarzane pod wyższym ciśnieniem w specjalnym wyposażeniu do odlewania, aby utworzyć koło, które jest lżejsze i silniejsze niż koło wytwarzane w niskich ciśnieniach. Z procesem tym związany jest jednak wyższy koszt. Niskie ciśnienie odlewania felg oferuje dobrą wartość dla rynku wtórnego przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości i lżejszej wagi.

Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com

Share: