zobacz wiecej zobacz wiecej earchmarket24.com

Meble z technorattanu – czy to dobra inwestycja?

2139
0
Share:
Meble z technorattanu – czy to dobra inwestycja?

Wybór trwałych i eleganckich mebli do ogrodu czy na taras nie jest łatwy – w sklepach i w sieci znajdziemy dzisiaj tysiące produktów, różniących się od siebie ceną, jakością, elegancją. Jak w tym gąszczu ofert znaleźć produkty, które faktycznie spełnią nasze oczekiwania? Jesteśmy przekonani, że technorattan z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Stoły z technorattanu i inne meble

Technorattan to tworzywo stworzone z potrzeby zaprzestania pozyskiwania naturalnych pnączy rattanowych. Wieloletnie karczowanie naturalnych biotopów w Azji mogło w niedługim czasie doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Technorattan nie tylko doskonale imituje naturalny rattan, ale również jest znacznie odporniejszy na uszkodzenia czy na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Włókno technorattanowe to tworzywo syntetyczne o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne czy wnikanie brudu i wilgoci. Nieporowata struktura sprawia, że czyszczenie jego powierzchni nie sprawi żadnego problemu. Dodatkowo technorattan nie wygodna się, nie poddaje się zmiennym temperaturom, nie odbarwia się w wyniku silnego promieniowania słonecznego. Technorattan stał się idealnym materiałem do produkcji pięknych mebli ogrodowych, w tym sof, leżanek, kokonów, niewielkich stolików kawowych czy wygodnych krzeseł. Stoły z technorattanu świetnie sprawdzają się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach.

Czy technorattan to inwestycja na lata?

Zdecydowanie tak. Trwałe tworzywo syntetyczne przez długie lata będzie zachowywać piękny wygląd, bez względu na warunki pogodowe. W okresie jesienno-zimowym nie musimy chować go do piwnicy. Wystarczy zastosować pokrowce na meble ogrodowe, które skutecznie ochronią je przed zabrudzeniami czy kondensacją wilgoci.

Share: