ncjapiekna.com.pl zobacz zobacz wiecej

Meble do ogrodu – rattan kontra technorattan

2779
0
Share:
Meble do ogrodu – rattan kontra technorattan

Drewno, metal, tworzywa sztuczne, wiklina… Topowe marki mebli ogrodowych oferują obecnie ciekawy asortyment wykonany z materiałów o zróżnicowanej specyfice. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej modelom z naturalnego rattanu oraz jego syntetycznej wersji – technorattanu. Która opcja znajdzie zastosowanie w Twoim ogrodzie? Sprawdź!

Ukłon w stronę Matki Natury

Meble wykonane z naturalnego rattanu w wielkim stylu wracają do łask! Meble i dodatki wyplatane ręcznie z rattanu nawiązują do stylu kolonialnego, który nie dezaktualizuje się i nie traci na znaczeniu pomimo upływu lat. Większość tego typu wyrobów wykonywanych jest ręcznie, dzięki czemu każdy egzemplarz jest unikatowym, małym dziełem sztuki użytkowej.

Meblom z naturalnego rattanu nie sposób odmówić pięknego, dekoracyjnego wyglądu. Na fali modnego eklektyzmu, coraz chętniej przemycamy do eleganckich wnętrz akcenty przywołujące wspomnienia egzotycznych wakacji.

Niestety, rattan ma też swoje wady. Wilgotne, zewnętrzne środowisko nie sprzyja jego kondycji. Aby meble ogrodowe z rattanu prezentowały się nienagannie przez wiele lat, należy dbać o nie i poddawać je impregnacji.

Meble z technorattanu – następca naturalnego surowca

Nowoczesną alternatywą dla naturalnego rattanu jest technorattan – syntetyczna wersja surowca pozyskiwanego z pni palm rotangowych. Tym, co wyróżnia technorattan od swojego pierwowzoru, jest ponadprzeciętna odporność na czynniki zewnętrzne. Meble z technorattanu wykonane są z materiału o zwartej, nieporowatej strukturze, która nie chłonie wody ani zanieczyszczeń. Co ważne, technorattanowe meble są odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych, nie wymagają stosowania impregnacji i zabezpieczeń. Według ekspertów, żywotność wyrobów z ekologicznego technorattanu wynosi ponad 20 lat!

Kanapa, krzesła, stół z technorattanu – wyposażenie na mały balkon i rozległy taras

Marzysz o dużej, wygodnej huśtawce na balkon? A może chciałbyś kupić stół z technorattanu, który ugości całą rodzinę podczas ważnej uroczystości? Coraz większe zainteresowanie innowacyjnym tworzywem przyczyniło się do poszerzenia oferty tego typu mebli. W dobrych sklepach z wyposażeniem outdoorowym znajdziesz zarówno klasyczne komplety składające się ze stołu i krzeseł, jak i innowacyjne, luksusowe kanapy o modułowej budowie czy ekskluzywne leżaki.

 

Share: