https://beesafe.pl/porady/ulga-rehabilitacyjna-na-samochod/ zobacz wiecej zobacz wiecej

Logo firmy budowlanej

775
0
Share:

Firma budowlana to jeden z częstych klientów agencji graficznych, a także freelancerów zajmujących się projektowaniem graficznym dla potrzeb marketingu. Stąd stworzenie logo firmy budowlanej to coś, co przynajmniej raz w życiu wpada do portfolio grafika. Dlatego też warto zastanowić się, choćby nawet na przyszłość, co powinno zawierać dobre logo dla firm z branży budowlanej, jakie są stałe trendy dotyczące projektowania podstawy identyfikacji wizualnej, a także jakich błędów się wystrzegać.

Sygnet (znak graficzny) w logo firmy budowlanej.

Co się pierwsze kojarzy z działalnością zajmującą się budownictwem? Oczywiście dom jako budynek i związane z nim elementy. Czy taki symbol to dobre rozwiązanie, projektując logo firmy budowlanej? Niekoniecznie, a przede wszystkim nie zawsze. Firma budowlana to hasło, które może w sobie zawierać wiele różnych specjalizacji. Są to zarówno kompleksowe firmy zajmujące się postawieniem budynku, jak i te, które produkują i sprzedają materiały budowlane. W przypadku tych pierwszych umieszczenie w sygnecie symbolu dającego skojarzenie domu, typu dach, może być opcją; niekoniecznie jednak sprawdzi się to przy pozostałych firmach z branży. Trzeba sobie w ich przypadku zadać pytanie, czy chcemy logo firmy budowlanej koniecznie z jasnym symbolem, czy może jednak skupić się na ciekawym logotypie ogólnie?

Logotyp firmy budowlanej

Logotyp firmy budowlanej daje nieco miejsca do popisu, rezygnując z jako takiego sygnetu na rzecz całościowej koncepcji. Logo firmy budowlanej powinno być solidne tak, jak każdy chce solidnych fundamentów domu, który buduje lub remontuje. Dlatego logotyp nie powinien nasuwać na myśl płynności czy lekkości, o ile nie mówimy o firmie zajmującej się stricte wykończeniem, aranżacją i projektowaniem wnętrz. Warto postawić też na prostotę projektu. Czasami wystarczy podmienienie litery „t” czy „i” na zdecydowanie zaakcentowany element geometryczny (np. zwykły prostokąt) i nagle logotyp zaczyna nabierać charakteru.

Typografia w logo firmy budowlanej

Zagadnienie dotyczące pomysłu na typografię w logo firmy budowlanej zostało już poniekąd rozwinięte w poprzednich akapitach. Klienci najczęściej oczekują solidnej firmy, solidnych fundamentów i solidnych perspektyw na to, że dom stanie się miejscem, które przetrwa przez pokolenia. Stąd projektując logo dla firmy działającej w sektorze budowlanym, dobrze jest wykorzystać mocne, twarde fonty.

Kolorystyka w logo firmy budowlanej

Branża budowlana to mocne elementy a tym samym zdecydowane kolory. Czy ktoś zdecyduje się na różowe, błękitne albo inne pastelowe akcenty, szukając firmy mającej zadbać o wybudowanie trwałego domu? No raczej nie… Projektując logo firmy budowlanej lepiej postawić na techniczną czerwień, statyczny, mocny granat lub po prostu czerń. Sprawdzić mogą się także mocne fiolety i ciemne zielenie. Oczywiście wszystko nadal zależy od specyfikacji konkretnej firmy, jej filozofii, jeżeli taką posiada (na przykład budownictwo ekologiczne) czy też elementów pozabranżowych mających znaczenie dla danej marki.

 

Share: