earchmarket24.com e-scale.org zobacz

Leczenie endometriozy

1879
0
Share:

Szacuje się, że już co piąta kobieta w wieku rozrodczym może chorować na endometriozę. Niewiele mówi się o tym schorzeniu, a jednak jest ono na tyle poważne, że należy jak najszybciej je zdiagnozować, by w pełni zreperować swoje zdrowie. Kobiety zmagające się z tą dolegliwością zazwyczaj interesują się wszystkim, co jest z nią związane – przyczynami, objawami czy dietą przy endometriozie. Najważniejsze powinny być dla nich jednak metody leczenia tej trudnej i nieprzyjemnej choroby. A jakie one są?

Dobór właściwej kuracji

Oczywiście żadna kobieta nie jest w stanie samodzielnie pozbyć się tak poważnej i trudnej choroby. W tym celu musi udać się do gabinetu ginekologicznego, gdzie zostanie dokładnie przebadana i otrzyma pełną diagnozę. Następnie lekarz ocenia stan zdrowia pacjentki oraz pozyskuje informacje na temat chorób występujących w jej rodzinie, by wybrać dla chorej leki o jak najskuteczniejszym działaniu. Często ich rodzaj uzależniony jest także od wieku pacjentki czy nawet miejsca występowania wszczepów.

Antykoncepcja hormonalna

Panie, które nie stosują żadnych środków antykoncepcyjnych w tabletkach, częściej mają problemy związane z cyklem miesiączkowym. W endometriozie diecie najważniejsze są zatem właśnie te preparaty lecznicze. Podaje się je chorym pacjentkom, aby uregulować ich okres i zmniejszyć jego obfitość. Krwawienie występujące z powodu odstawienia antykoncepcji zazwyczaj jest dość słabe i rzadko kiedy doprowadza do niewłaściwego umiejscawiania się błony śluzowej macicy. Jest to metoda najczęściej stosowana, ponieważ nie doprowadza praktycznie do żadnych skutków ubocznych. Dla większości kobiet przyjmowanie środków antykoncepcyjnych nie jest zresztą problematyczne.

Kontrowersyjne metody lecznicze

Czasem też endometrioza dieta może zostać wzbogacona o środki wywołujące tzw. pseudociążę. Gdy kobieta spodziewa się dziecka, jej miesiączka zostaje zahamowana, dlatego nie ma prawa dojść wtedy do łuszczenia się błony śluzowej macicy. Ginekolodzy posługujący się nowoczesnymi narzędziami dość często zatem doprowadzają u swoich pacjentek do pseudociąży, która pozwala na szybki powrót do zdrowia i pełną regenerację macicy. Metoda ta wciąż jednak wzbudza sporo kontrowersji, bo nie jest czymś naturalnym dla organizmu.

Istnieje zatem wiele metod leczenia tej ciężkiej choroby kobiecej – endometrioza dieta, pseudociąża, antykoncepcja hormonalna czy nawet zabiegi operacyjne. Każda taka kuracja musi być dopasowana do chorej pacjentki przez samego ginekologa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie miracolo.clinic/leczenie-endometriozy/terapia-zywieniowa.html

Share: