Kurs on-line – efektywna nauka czy strata czasu?

2396
0
Share:

W ostatnim czasie jak grzyby po deszczu wyrastają platformy e-learningowe, które w założeniu mają być nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych kursów i szkoleń. Czy  kurs Android od podstaw albo nauka projektowania graficznego przed monitorem własnego komputera może równać się z rzeczywistym spotkaniem z fachowcem, który objaśni wszystkie złożone kwestie i skomplikowane procesy? Jak jest w istocie?

Efektywne zarządzanie czasem

Ciągle rosnący wzrost zainteresowania kursami on-line udowadnia, że nowoczesna metoda nauczania jest poważnym zagrożeniem dla stacjonarnych kursów. W czym tkwi siła e-learningu? Przede wszystkim w wygodzie i swobodzie działania, jaką daje nauka na własną rękę. Jednorazowe wykupienie pakietu daje nieograniczony dostęp do materiałów szkoleniowych wzbogaconych o komentarz fachowca. Od kursanta zależy kiedy, jak i gdzie się kształci. Nie trzeba wygospodarowywać kilku godzin tygodniowo, aby dostosować się do sztywnego harmonogramu spotkań z prowadzącym. Choroba czy niespodziewane obowiązki nie oznaczają straty cennych lekcji, bez których szkolenie będzie niepełne. Mobilna forma kursu pozwala na naukę o każdej porze i w każdym miejscu – we własnym pokoju, pociągu czy ogrodzie.

Oszczędność pieniędzy

Zaoczne lub wieczorowe studia oraz profesjonalne szkolenia są drogie. Nieraz okazuje się, że inwestycja wszystkich oszczędności w kosztowny kurs, który w założeniu ma poszerzyć horyzonty i wzbogacić kursanta o praktyczną wiedzę, kończy się rozczarowaniem. Nowoczesna metoda e-learningu eliminuje ten problem – koszt zakupu pakietu atrakcyjnych szkoleń jest nieporównywalnie niższy niż cena, jaką płaci się za uczestnictwo w stacjonarnych lekcjach.

Przejrzysty i czytelny materiał

Kursy on-line dają możliwość zapoznania się z zagadnieniami od podstaw. Czytelna treść, jasny przekaz i atrakcyjna, audio-wizualna forma to najlepszy sposób, aby zagłębić się w projektowanie postaci w Photoshopie albo wyczerpująco poznać tajniki programowania, niezależnie od stopnia zaawansowania i posiadanych umiejętności.

Share: