guardpr.pl zobacz wiecej ldude.pl

Kupuj fotel głową, nie oczami!

2051
0
Share:
Kupuj fotel głową, nie oczami!

Buszując po sklepach meblowych najczęściej podejmujemy decyduje o kupnie pod wpływem emocji i chwili. Kupujemy produkty, które podobają nam się wizualnie i nie odbiegają wiele od możliwości naszego portfela (chociaż tu nie jest to regułą). Jak kupować z głową? Oto kilka wskazówek dla osób, które właśnie zaczynają meblować swoje mieszkanie!

Moda vs. wygoda – co wybrać?

Obecnie sklepy meblowe pękają w szwach – krzesła i fotele stanowią sporą część asortymentu oraz obiekt pożądania, szczególnie w przypadku najnowszego designu oraz projektów. Coraz częściej chcemy, aby nasze mieszkanie było modne, a niekoniecznie wygodne. Niestety, wiele oferowanych foteli i krzeseł wygląda pięknie, jednak nie sprawią, że odpoczniemy po ciężkim dniu w szkole czy w pracy. Szukając foteli nowoczesnych zazwyczaj kusi nas ich minimalistyczny wygląd. Musimy być ostrożni, gdyż lekka i delikatna konstrukcja może bardzo szybko się wypaczać i koślawić. Jeśli stawiamy na funkcjonalność wybierajmy krzesła o stabilnym stelażu i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dobrym wyborem okażą się wygodne fotele z wysokimi zagłówkami, o delikatnie odchylonych oparciach.

Fotele specjalnego przeznaczenia

W sklepach meblowych nie brakuje foteli dedykowanych konkretnym użytkownikom: osobom pracującym przy komputerach, architektom, ale i graczom. Wybierając fotele gamingowe możemy liczyć na to, że producent zaoferuje nam wysokiej jakości tkaniny, ale i odpowiednie profilowanie fotela. To ostatnie sprawi, że nawet podczas wielogodzinnej rozgrywki nie będziemy czuli dyskomfortu. Fotele gamingowe posiadają również dodatkowe poduszki, których zadaniem jest podpieranie kręgosłupa. Tkaniny tapicerskie dobierane są pod kątem ich wytrzymałości na uszkodzenia.

Share: