Kuchnie w kolorach tęczy!

415
0
Share:

Wnętrza, w których przebywamy na co dzień, powinny być radosne, dopasowane do naszych potrzeb i przestronne. Wśród najciekawszych trendów ostatnich lat wymienia się przede wszystkim kolorowe kuchnie. Jak zaprojektować taką kolorową kuchnię? O czym pamiętać?

Wybieramy meble – na co zwracać uwagę?

Kolorowe meble kuchenne to ciekawa propozycja do każdego wnętrza. Zanim jednak skupimy się na kolorach, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób tworzone są meble kuchenne. Najpopularniejszym materiałem są płyty meblowe laminowane i lakierowane – tworzywo to posiada doskonały stosunek jakości do ceny. Deski meblowe są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, ścieraniem, odkształcaniem. Fronty mebli to laminaty i dekory, które także zabezpieczone są przed uszkodzeniami mechanicznymi. Praktycznie nieograniczony wybór kolorów i dekorów sprawia, że możliwe jest wykreowanie wnętrza o niepowtarzalnym charakterze. Warto też pamiętać o odpowiednich dodatkach, jak np. blat wykonany z litego drewna lub naturalnego kamienia.

Jaki kolor kuchni wybrać?

Myśląc o kolorze mebli kuchennych, warto zastanowić się nad osobistymi preferencjami, ale też wielkością pomieszczenia. W niewielkich kuchniach ciemne kolory mogą sprawić, że pomieszczenie wyda się optycznie mniejsze. Znacznie lepiej sprawdzą się jasne (np. pastelowe kolory). Pudrowy róż, błękit czy miętowa zieleń to najciekawsze propozycje ostatnich sezonów. Róż idealnie sprawdzi się w aranżacjach  w stylu glamour, błękit może być łączony z dekorami imitującymi naturalne drewno. Ciekawym rozwiązaniem są również meble w stylistyce retro w kolorach butelkowej zieleni oraz granatu. W przypadku ciemniejszych mebli kuchennych, warto zwrócić uwagę, czy w kolekcji dostępne są szafki z przeszkleniami. Nadadzą one optycznej lekkości!

 

 

 

 

Share: