Kuchnia na zamówienie- w jakim stylu?

Share:

Kupno kuchni na zamówienie z Warszawy daję ogromne pole do popisu jeżeli chodzi o wybór stylizacji. Chociaż obecnie modny jest głównie styl nowoczesny czy też skandynawski, wcale nie oznacza, że każda kuchnia musi tak wyglądać. Tutaj warto postawić na swoje własne preferencje i upodobania.

Kuchnie na zamówienie Warszawa- styl retro

Wiele osób stawia na powrót do przeszłości, kiedy to kuchnia naprawdę stanowiła serce domu i była przytulnym miejscem. Kuchnie na zamówienie z Warszawy w stylu retro mają stylizowane fronty na przykład postarzane, ale powiewu dawnych czasów może dodać kuchni na przykład wybór kolorystyki. Odpowiedni wybór wzoru frontu plus kolor drewna takiego jak grusza, dąb czy wiśnia, nawiązuje do stylu sprzed lat.

Ogromne znaczenie mają także dodatki, takie jak naczynia i inne sprzęty również w stylu retro. Jeżeli kuchnia ma nawiązywać do dawnego stylu angielskiego, to meble mogą być białe, a dodatki, które podkreślą jej klimat to prawdziwe warkocze czosnku i dużo dodatków w kwiaty. Nie wolno zapomnieć także o kwiecistych tekstyliach.

A może styl nowoczesny?

Styl nowoczesny to wszystko to, co jest modne w aranżacji kuchni w danej chwili. Obecnie to głównie kuchnie na wysoki połysk z płyt z dodatkiem akrylu. Nie tylko wyglądają naprawdę futurystycznie, ale także łatwo się je czyści. Kuchnie na zamówienie z Warszawy w stylu nowoczesnym to także fronty w szalonych kolorach, takich jak czerwień, żółć czy nawet srebro. Wszystko to oczywiście na wysoki połysk.

W kanonach nowoczesnych stylizacji mieszczą się także półmatowe białe kuchnie w płycie gładkiej lub o strukturze drewna. Chętnie zamawiane są także szafki z frontami szarymi w różnych odcieniach. Podłoga szara lub w stylu marokańskim to to, co dominuje w katalogach z aranżacją wnętrz. Pomiędzy meblami układa się już nie tylko płytki, ale umieszcza szkło czy inne detale.

Kuchnie na zamówienie Warszawa- stylistyka skandynawska

Styl skandynawski jest nieco podobny do nowoczesnego, jednakże różnią go pewne subtelne szczegóły. Takie kuchnie na zamówienie to raczej prawdziwe drewno, na przykład białe lub szare. Blat także jest raczej drewniany, nie zaś kamienny jak w kuchni nowoczesnej. Liczy się prostota, geometryczne kształty, ale także to, co dodaje przytulności, czyli świece, proste w kolorze tekstylia i dodatki.

Najważniejsza tutaj jest prostota i brak zbędnych rzeczy. Prawdziwa kuchnia skandynawska to zakup na wiele lat, ponieważ powinna być ona mocna i solidna oraz trwała. Moda na nią na pewno nie przeminie szybko.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kuchnie na zamówienie Warszawa http://bbmeble.pl.

Share: