myana-bg.org zobacz wiecej zobacz wiecje

Kraków-stolica narciarzy

1840
0
Share:

Jak myślicie? Które z miast w Polsce nosi miano stolicy narciarzy? Na pewno większość z was, bez większego zastanowienia, odpowie niezwłocznie, że jest to Zakopane. Oczywiście nie sposób się z tym nie zgodzić, gdyż w Zakopanem są stoki narciarskie, z których korzysta cała Polska. Ja jednak postawiłbym na inną miejscowość, znajdującą się około stu kilometrów dalej.

Najwięcej narciarzy w rejonie

Dlaczego Kraków? Ze względu na liczbę amatorów oraz profesjonalistów uprawiających sporty narciarskie, będących mieszkańcami Krakowa. Sama miejscowość liczy ponad siedemset pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców, z których pewna część, ze względu na bliskość położenia gór uprawia sporty zimowe. Daje to w przeliczeniu naprawdę dużą liczbę mieszkańców-narciarzy, której trudno jest szukać gdzie indziej w Polsce.Tak duża ilość osób zainteresowanych narciarstwem sprawia, że infrastruktura tego miasta bardzo się w tym kierunku rozwinęła.

Zaplecze narciarskie w Krakowie

Przeciętny narciarz w Krakowie jest bardzo rozpieszczany. Narciarskie kluby sportowe, koła zainteresowań, które zrzeszają narciarzy, czy też potężne zaplecze handlowe to tylko niektóre z ofert, które dla miłośników tego sportu oferuje to wielkie miasto.Bardzo duża liczba punktów handlowych ze sprzętem narciarskim, zlokalizowanych w różnych punktach miasta, daje dobry dostęp do sprzętu osobom potencjalnie zainteresowanym.

Można w nich nabyć sprzęt narciarski, zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów, a także pozostałe akcesoria dla narciarzy. W prawie każdym punkcie handlowym dla narciarzy, można się także zaopatrzyć w odpowiednią garderobę, niezbędną na zimowe klimaty.Do tego wszystkiego dochodzą punkty serwisowe, gdzie można na bieżąco przeglądać swój sprzęt, konserwować go i naprawiać w razie wystąpienia jakiejś usterki. Całe zaplecze miasta sprawia, że jeśli chodzi o narty Kraków jest z nimi bardzo mocno kojarzony.

Narciarze-turyści w Krakowie

Walory zaplecza narciarskiego Krakowa doceniają także narciarze nie mieszkający na stałe w mieście, którzy upodobali sobie to miejsce, jako doskonałą bazę wypadową na stoki. Poza walorami zaplecza technicznego, które utrzymuje w dobrym stanie technicznym nasze narty Kraków posiada także idealne zaplecze noclegowe dla osób wybierających się w dalszą podróż na stok.Można przed podróżą zatrzymać się tutaj na parę nocy, poznać bogatą historię miasta i dobrze się bawić w jednym z tutejszych klubów, a po wszystkim, spakować narty i przygotować się do podróży w góry, gdzie będziemy miło wypoczywać zjeżdżając z pędem na dół.

Share: