zobacz wiecej zobacz wiecej rcomeback.com.pl

Kompleksowo pozbądź się pękających naczynek

1586
0
Share:

Osoby o cienkiej, wiotkiej cerze często borykają się z problematycznymi pękającymi naczynkami. Czym one są, dlaczego tak szpecą, i czy można się ich pozbyć raz na zawsze? To bardzo ciekawe zagadnienie, z którym upora się Esteti-Med.

Czym są naczynka?

Naczynia włosowate u osób o cienkiej skórze przebiegają bardzo płytko i są zwykle dość cienkie, kruche i podatne na uszkodzenia. Gdy panuje silny mróz lub skóra jest narażona na mocne nasłonecznienie, wówczas naczynka te nie wytrzymują bodźców i pękają. Nie ma sposobu na to, by ukryć je w głębszych warstwach skóry, ale można sprawić, że się ich pozbędziemy.

W tym celu ważnym zabiegiem będzie laserowe zamykanie naczynek Warszawa – innowacyjna metoda, która jest całkowicie bezbolesna i przeprowadzona pod odpowiednim nadzorem może pomóc już przy pierwszym zabiegu pozbyć się szpecących czerwonych plamek i rumienia na twarzy.

Jak wygląda zabieg

Zamykanie naczynek Warszawa przeprowadza się w kilkanaście minut, za pomocą specjalnego urządzenia emitującego światło o odpowiedniej długości fali. Światło to pochłaniane jest przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych i wytwarzana jest w ten sposób energia cieplna. Ciepło pozwala na zamykanie naczynek krwionośnych i usuwanie szpecącego czerwonego przebarwienia.

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest absolutną podstawą do ich zwalczania. Często pęknięte naczynka wchłaniają się samoistnie, jednak potrzebują do tego nawet upływu aż kilku lat. Zanim zdążą się wchłonąć, zwykle pojawiają się kolejne naczynka, bo trudno jest uniknąć czynników bezpośrednio wpływających na ich pękanie.

Zapobieganie pękaniu naczyń

Oprócz zabiegu zamykania naczyń, warto też zadbać o odpowiednią profilaktykę skóry. W tym celu dobrze jest wspomagać się specjalnymi zabiegami odżywiającymi skórę. Pozwalają one uszczelniać i wzmacniać naczynia krwionośne, by nie dopuszczać do ich ponownego pęknięcia i oszpecenia cery.

Pękające naczynka są dość kłopotliwe dla posiadaczek jasnej cery. Na skórze widać je mocno, gdyż cera jest blada i delikatna. Trudno zamaskować je makijażem, ponieważ u takich osób makijaż powinien być subtelny, a niektóre kosmetyki kryjące mają niewystarczającą siłę, by pokryć jasnoczerwone przebarwienia. Rezultatem są olbrzymie kompleksy osób o jasnej cerze naczynkowej. Trudno jest zapanować nad taką skórą, dlatego najlepiej jest stosować od czasu do czas zabieg zamykania naczyń laserem, co natychmiastowo poprawi wygląd twarzy. Dodatkowo należy stosować profilaktykę polegającą na stosowaniu zabiegów wzmacniających co kilka tygodni.

Share: