asantuariosc.com zobacz https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/

Klasyczny masaż kręgosłupa- czy warto?

Share:
Klasyczny masaż kręgosłupa- czy warto?

Bóle kręgosłupa potrafią być naprawdę bardzo uciążliwe. Powodowane są nie tylko urazami na skutek wypadków, ale także przeciążaniem, przybieraniem nieprawidłowej postawy podczas pracy, długą jazdą samochodem a nawet stresem. Oczywiście trudno ze współczesnego życia wyeliminować te czynniki, które przyczyniają się do bólu kręgosłupa, ale z pewnością można łagodzić sam ból, a pomaga w tym masaż klasyczny.

Leczniczy dotyk dłoni

Właściwości masażu leczniczego są znane już od czasów starożytnych, kiedy to wychwalał je Hipokrates, czyli ojciec medycyny. Dzisiaj o wiele chętniej korzystamy z tego naturalnego środka na złagodzenie bólu, zamiast silnych leków przeciwbólowych. Oczywiście trzeba się nastawić, że do usunięcia dolegliwości będzie potrzebna seria zabiegów, takich jak masaż klasyczny o działaniu leczniczym, a być może trzeba będzie je stosować trwale, by ból nie powrócił.

Fachowe zabiegi przede wszystkim sprzyjają rozluźnieniu mięśni okalających kręgosłup. Zazwyczaj kiedy trafiamy do gabinetu oferującego masaż klasyczny okazuje się, że są one bardzo napięte. Potrzeba co najmniej 10 zabiegów, by przywrócić im odprężenie.

Przed wizytą w gabinecie masażu

Skierowanie na masaż klasyczny kręgosłupa wystawia lekarz pierwszego kontaktu lub ortopeda na podstawie wywiadu z pacjentem oraz ewentualnie niezbędnych badań. Dzięki temu zabiegi można mieć za darmo w pełnej serii. To dobre rozwiązanie, ponieważ masaż klasyczny wykonywany prywatne niestety kosztuje sporo.

Jeżeli pacjent cierpi na uciążliwe oraz długotrwałe bóle kręgosłupa, niezależnie od tego w której części, lekarz z pewnością weźmie pod uwagę to, że długotrwałe stosowanie silnych środków przeciwbólowych działa bardzo niekorzystnie na organizm i wystawi skierowane. Na swoją kolej trzeba będzie trochę jednak poczekać.

Pierwsza wizyta u masażysty

Przed przystąpieniem do zabiegów, wykwalifikowany fizjoterapeuta dokładnie przeanalizuje skierowanie, gdzie lekarz wyszczególnia przyczyny stanu pacjenta oraz to, co mu dolega. Zazwyczaj też ogląda zdjęcie rtg czy inne baśnie, jeżeli takie są. Przeprowadza także wywiad z pacjentem. Na tej podstawie można dobrać optymalną metodę leczenia masażem.

Masaż klasyczny szybko przynosi kojące skutki. Nie wolno jedynie przerywać serii zabiegów i wykonać ich tyle, ile zostało ich pacjentowi zleconych. W razie potrzeby lekarz wystawi kolejne skierowane, by ulżyć cierpiącemu w bólu.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na medicaspa.pl

Share: