https://dziennikelblaski.pl/1031167 bardirovka.com guardpr.pl

Kiedy pomoc adwokata jest niezbędna?

2689
0
Share:

Chcąc jak najlepiej zadbać o swoją sytuację prawną warto zastanowić się nad wynajęciem adwokata. Obecnie, wśród najczęściej prowadzonych spraw, przeważają sprawy rozwodowe – wg Głównego Urzędu Statystycznego co trzecie małżeństwo w Polsce w roku 2018 zdecydowało się na rozwód. Podejmując decyzję o rozwodzie warto pomyśleć o tym, czy poradzimy sobie bez adwokata.

Jak przygotować się do rozwodu?

Przygotowania do rozwodu uzależnione są od tego, jak bardzo skomplikowana będzie sprawa rozwodowa. Jeśli w czasie trwania małżeństwa nie zgromadziliśmy wspólnego majątku (lub też posiadaliśmy rozdzielność majątkową) może okazać się, że sprawa rozwodowa zamknie się w 1-2 spotkaniach. Jeśli konieczne jest przyznanie opieki nad dzieckiem warto porozumieć się z małżonkiem i przedyskutować sprawę, aby dziecko ucierpiało w tej sytuacji jak najmniej.

Dlaczego pomoc adwokata jest wskazana?

W przypadku skomplikowanych spraw rozwodowych może okazać się, że zatrudnienie adwokata jest niezwykle dobrym posunięciem. Jakie sprawy traktowane są jako skomplikowane? Przede wszystkim te, w których konieczny jest podział majątku, ale również ustalenie opieki nad małoletnimi dziećmi, przyznanie alimentów – mówią pracownicy kancelarii adwokackiej adwokat-katowice.info.pl. Podczas spraw rozwodowych podczas których konieczne jest rozdzielenie majątku przydatna może okazać się również pomoc mediatora – jeśli para zdecyduje się na jego pomoc przed rozprawą sprawa dla sądu jest znacznie prostsza, a my sami zaoszczędzimy wiele nerwów.

Dlaczego obecność adwokata może okazać się ważna? Przede wszystkim warto powiedzieć o aspekcie psychologicznym – rodzinne sprawy sądowe często są niezwykle trudne i obciążające dla obu zwaśnionych stron. Obecność adwokata jako naszego przedstawiciela przed sądem znacznie ułatwi nam przejście przez procesy sądowe i pozwoli czuć się znacznie pewniej.

Share: