amobile.pl zobacz wiecje zobacz wiecje

Jedzenie do zadań specjalnych

1398
0
Share:

Powtarzasz sobie, że musisz przejść na zdrową dietę, jednak nie zawsze masz czas na planowanie i przygotowanie swoich posiłków? A może Twoja dieta już wygląda całkiem nieźle, jednak musisz wzbogacić ją o dodatkowe wartościowe elementy? Kluczem do sukcesu jest planowanie!

Pełnowartościowy posiłek – przygotuj go wcześniej!

Pracując na pełen etat, nie zawsze mamy czas i siły na gotowanie zdrowych dań i wielu z nas decyduje się na szybkie zamienniki, które nie zawsze zawierają odpowiednią ilość składników, potrzebnych do zachowania zdrowia. Podobnie jest z przekąskami – wybieramy wysokokaloryczne batoniki, chipsy, czy przesłodzone jogurty, które pozwalają nam jedynie na zagłuszenie głodu.

Jak wyrwać się z tego niezdrowego kręgu? Wystarczy zaplanować posiłek wcześniej! W dobie wysokiej jakości pojemników do przechowywania, możesz sobie pozwolić na gotowanie jedynie dwa razy w tygodniu!

Posiłek, który spełnia surowe wymogi

Wybrana przez Ciebie dieta nie musi być nudna i smakowo jednolita. Zdrowe odżywianie to przede wszystkim świeże warzywa i owoce, które w naturalny sposób dostarczają niezbędnych twojemu organizmowi mikroelementów. Także ich suszone odmiany pozwalają na przyswojenie sporej ilości zbawiennych składników. Zadbaj, aby były podstawą Twoich posiłków. Świeże pomidory, sałata, czy też kukurydza sprawią, że posiłek będzie nie tylko smaczny, ale również atrakcyjny dla oka.

Na morale świetnie też wpływają przyprawy, które zwykłego pomidora potrafią zamienić w wykwitnie podaną przystawkę. W tej roli, prócz tradycyjnych dóbr, świetnie sprawdzają się również suszone warzywa. Posypanie kurczaka lub pieczonego schabu odrobiną posiekanej marchewki, pietruszki i selera, z pewnością podniesie wartość posiłku, a twoje kubki smakowe zapomną o sztucznych składnikach!

Suszone rozwiązania – warzywa na 100 sposobów

Jesteś fanem ekspresowych zup? Suszone warzywa świetnie sprawdzą się jako dodatek podnoszący walory smakowe nawet najprostszego dania. Proces suszenia pozwala na zachowanie jak największej ilości wartościowych składników tych naturalnych przypraw, co ułatwi utrzymanie równowagi w diecie.

Dieta nie oznacza jedynie wyrzeczeń, z odpowiednim zapleczem i nastawieniem, może się okazać ciekawym przeżyciem!

Artykuł powstał we współpracy z Suszarniczą Spółką Ogrodnik S.A.

Share: