e-scale.org forum.org ear.pl

Jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

1686
0
Share:

Chłodniejsze miesiące są idealnym czasem na zadbanie o siebie. Jest to także najlepsza pora na różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne dla skóry – bo nie jest ona narażona wtedy na silne działania promieni słonecznych (które mogłyby ją podrażnić).

Na jakie zabiegi kosmetyczne postawić?

Zimą dobrze jest udać się na zabiegi depilacji laserowej, które doprowadzą do trwałego usunięcia owłosienia. Najczęściej wykonuje się je w seriach od czterech do ośmiu zabiegów – wszystko zależy od potrzeb konkretnej osoby.

Bardzo przydatne są również zabiegi kosmetyczne takie jak: mikrodermabrazja oraz peelingi chemiczne. Te ostatnie wykonane zimą przyczynią się do tego, że nie trzeba będzie w szczególny sposób ochraniać skóry przed ekspozycją na promienie UV (co wymagane jest latem). Peeling jakim jest np. złuszczanie kwasami, które jest w stanie zredukować przebarwienia, złuszczać zrogowaciały naskórek oraz napiąć i rozjaśnić skórę.

Czym jest mikrodermabrazja?

W odróżnieniu od peelingu chemicznego, jest peelingiem mechanicznym. Mikrodermabrazja wygładza oraz regeneruje skórę. Efektem tego zabiegu kosmetycznego jest również poprawia jej elastyczności oraz ujednolicenie kolorytu. Wyróżnić można dwa rodzaje mikrodermabrazji:
1. Wykonywaną głowicą pokrytą kryształkami diamentu. Jest to zabieg najlepszy dla skóry delikatnej, wrażliwej oraz skłonnej do alergii. Dzięki niemu bardzo skutecznie usuwa się martwy naskórek.
2. Korundową, wykonywaną kryształkami wodorotlenku glinu znajdującymi się pod dużym ciśnieniem. Opcja ta polecana jest osobom, które mają przebarwienia na skórze czy rozszerzone pory. Zabieg ten dobrze ściera naskórek (docierając także do głębszych warstw skóry), trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że jest silniejszy niż ten pierwszy (jednocześnie daje szybsze efekty).

Mezoterapia bezigłowa

To zabieg polegający na użyciu specjalnego urządzenia, które wytwarza prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Fale docierają do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową również do wnętrza komórek.

Tego rodzaju mezoterapia pozwala na otwarcie nowych dróg dla aktywnych preparatów wnikających do głębokich warstw skóry. A wszystko to odbywa się bez konieczności użycia igieł. Po takim zabiegu skóra jest gładsza, bardziej jędrna i nawilżona od wewnątrz.

Share: