Jakie noże kuchenne wybierać do naszych kuchni?

1238
0
Share:

Odpowiednie wyposażenie kuchni jest elementem niezbędnym do tego, aby móc wygodnie gotować, piec, przygotowywać wartościowe dla naszych bliskich. Szukając dobrych jakościowo produktów warto zwrócić uwagę na ofertę topowych producentów – znajdziemy w niej nie tylko nowoczesne garnki czy patelnie, ale także noże. Czy wiesz, czym kierować się wybierając noże do kuchni?

Jaki powinien być idealny nóż kuchenny?

Dobrej jakości nóż powinien być wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia – ostrze nie powinno być podatne na działanie wilgoci, pojawianie się rdzy. Rękojeść powinna być odpowiednio profilowana. Współcześnie producenci proponują nam noże kuchenne, które nie tylko usprawnią gotowanie potraw w kuchni, ale też staną się prawdziwą ozdobą tego pomieszczenia.

Funkcjonalny nóż kuchenny to dzisiaj przede wszystkim zaskakujące materiały: ostrze wykonane jest ze stali nierdzewnej. Dodatek chromu, molibdenu czy wanadu sprawia, że stal staje się odporniejsza na odkształcenia, rdzę, kruszenie. Projektanci zadbali o to, aby stal posiadała pewien stopień elastyczności – dzięki temu możliwe jest wygodne krojenie, filetowanie, szatkowanie pod wybranym kątem.

Aby możliwe było bezpieczne i wygodne używanie noża warto zwrócić uwagę na rękojeść – musi być ona profilowana i odpowiednio wyważona. Zastosowanie tworzyw o antypoślizgowych parametrach pozwoli na jeszcze bezpieczniejsze użytkowanie każdego dnia.

Noże dopasowane do potrzeb!

Czy wiesz, że możesz kupić zestaw noży w eleganckim stojaku? Topowi producenci zaoferują nowoczesne noże w kompletach. W zestawie znajdziesz nóż kuchenny do krojenia chleba, noże do mięs, serów, noże do warzyw, tasak. Całość zamknięto w wygodnym i stabilnym stojaku.

Share: