Jakie meble do ogrodu wybrać?

1748
0
Share:

Szukając funkcjonalnych i eleganckich mebli ogrodowych jesteśmy w stanie poświęcić wiele czasu. Zazwyczaj jednak trafiamy na produkty niskiej jakości, stworzone z materiałów nieodpornych na uszkodzenia. Aby mieć pewność, że zakupione meble posłużą nam przez wiele lat warto wybrać produkty cenionych producentów.

Wybierz mebel dopasowane do Twojego ogrodu

Pierwszym krokiem podczas szukania mebli do ogrodu będzie określenie wielkości miejsca wypoczynkowego i zastanowienie się, jakie elementy zestawów ogrodowych będą najlepsze w naszym przypadku. W dużych ogrodach bez trudu możemy pozwolić sobie na rozłożyste komplety zawierające sofy narożne, fotele, leżanki. Meble do ogrodu dedykowane do mniejszych ogrodów to zazwyczaj kilka krzeseł i stabilne stoły. Jeśli cenimy sobie komfort warto także zastanowić się nad parasolem ogrodowym – w czasie upalnych dni okaże się on nieocenionym dodatkiem, który pozwoli schronić się w przyjemnym cieniu.

Jakie tworzywa wybierać?

Topowi producenci stawiają na sprawdzone materiały – stelaże mebli ogrodowych są dzisiaj wykonywane z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Taka technologia sprawia, że meble można bez trudu przenosić, a jednocześnie są one zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy.

Wśród najchętniej kupowanych mebli ogrodowych nie sposób wymienić mebli technorattanowych, które do złudzenia przypominają naturalny rotang. Zaletą tego tworzywa jest przede wszystkim wysoka odporność na uszkodzenia i wnikanie brudu. Technorattan dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie.

Dodatki w ogrodzie

Jak jeszcze urozmaicić powierzchnię ogrodu? Z pewnością strzałem w dziesiątkę będzie kupno parasola ogrodowego, który pozwoli na skrycie się w cieniu podczas upalnych dni. Baldachimy parasoli tworzone są z wysokiej jakości tworzyw odpornych na uszkodzenia czy promieniowanie słoneczne.

Share: