Jak zaprowadzić porządek w domach gospodarczych, piwnicach czy garażach?

1782
0
Share:
Jak zaprowadzić porządek w domach gospodarczych, piwnicach czy garażach?

Problem nieporządku w pomieszczeniach gospodarczych czy piwnicach zna praktycznie każdy z nas. Przestrzeń ta służy nam najczęściej do przechowywania rzadko wykorzystywanych przedmiotów lub też do składowania narzędzi, zepsutych urządzeń gospodarstwa domowego, które kiedyś chcielibyśmy naprawić. Wieloletnie zbieranie tego wszystkiego do niewielkich pomieszczeń sprawi, że pewnego dnia nie będziemy mogli otworzyć drzwi ani tam wejść. Pora na generalne porządki. Od czego zacząć?

Zrób sobie miejsce!

Niestety, początki nie są łatwe – przede wszystkim musimy uprzątnąć pomieszczenie. Najczęściej będzie się to wiązało z dokładnym przejrzeniem dobytku i zadecydowaniem, które z przedmiotów nadają się do naprawy, a które wyłącznie do wyrzucenia. Wiele osób ma problem z takimi porządkami, gdyż wiele z przedmiotów „może się jeszcze przydać”. Warto przyjąć pewne kryterium: jeśli dana rzecz leży nieruszona dłużej niż rok – powinna zostać wyrzucona. Z pewnością takie porządki zajmą nam kilka godzin – efekt przejdzie jednak nasze oczekiwania. Nie zapominajmy o uprzątnięciu półek i regałów i sprawdzenia stanu konstrukcji. Zdarza się, że przez długie lata takie regały próchnieją i łamią się. Warto więc przemyśleć ich wymianę na regały półkowe wykonane z innych materiałów, np. z blachy cynkowanej. Dzięki takiej zamianie uda nam się również wizualnie odświeżyć nieco wnętrze. Z pewnością taka zmiana wyjdzie na dobre.

Przechowuj z głową!

Problemem w piwnicach czy w garażach jest przemyślane przechowywanie. Istotne jest przede wszystkim znalezienie miejsca na przedmioty większe, np. opony na zmianę.  Warto zainteresować się regałami na opony, które zostały stworzone dokładnie do tego celu. Regały są nie tylko stabilne, ale pozwalają na zaoszczędzenie miejsca na ziemi. Dodatkowo opony są umieszczone stabilnie, nie ma możliwości ich stoczenia się.

 

 

Share: