icanclub25society.com ncjapiekna.com.pl amobile.pl

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

3095
0
Share:

W Polsce z roku na rok rośnie liczba włamań. W swoich domach i mieszkaniach przechowujemy coraz większą ilość sprzętu i innych dóbr, które kuszą włamywaczy. Ofiarą bandytów może paść każdy, niezależnie od tego, czy mieszka w domu na uboczu czy na dużym osiedlu. Co możesz zrobić, aby nie paść ofiarą włamania? Sprawdź!

Okna i drzwi

Według oficjalnych danych udostępnionych przez policję, to właśnie przez okna i drzwi tarasowe włamywacze najczęściej dostają się do wnętrza plądrowanych nieruchomości. Postaw włamywaczom skuteczną barierę w postaci drzwi i okien z mocnymi, antywłamaniowymi okuciami, klamkami na kluczyk oraz kilkuwarstwowymi szybami bezpiecznymi, których nie wybije nawet mocne uderzenie ciężkim narzędziem.

Czujki i monitoring

Coraz popularniejsze staje się montowanie na posesjach nowoczesnych systemów z czujnikami ruchu i kamerami. Innowacyjne systemy nie tylko poinformują o próbie włamania ochronę, ale również zapewnią Ci całodobowy podgląd Twojej posesji na smartfonie.

Nie zapomnij o polisie

Niestety, czasami nawet najbardziej zaawansowane systemy zawodzą. Złodzieje są coraz lepiej wyspecjalizowani w swoim fachu i potrafią przechytrzyć nawet najlepsze zabezpieczenia. Aby zminimalizować skutki ewentualnej kradzieży (ale również powodzi, pożaru czy zniszczeń na skutek innych nieszczęśliwych wypadków), warto wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową, dzięki której skutki nieszczęść nie będą tak dotkliwe. Czy kompleksowe ubezpieczenie domu musi być drogie? Niekoniecznie! Na stronie mfind.pl znajdziesz porównywarkę, dzięki której zyskasz dostęp do najkorzystniejszych ofert czołowych towarzystw.

 

Share: