lpo.pl amobile.pl zobacz wiecej

Jak ustawić wiązania narciarskie?

1737
0
Share:

Na początku powinniśmy zadbać o dobór idealnego sprzętu narciarskiego z uwzględnieniem naszych umiejętności i stopnia zaawansowania. Narty wraz z wiązaniami oraz butami możemy zakupić w salonie sprzętu narciarskiego lub jeśli dysponujemy mniejszym budżetem, z powodzeniem możemy taki sprzęt wypożyczyć, co jest znacznie tańszym rozwiązaniem.

Niezwykle ważną kwestią zaraz po wyborze odpowiedniego sprzętu, jest prawidłowe ustawienie wiązań narciarskich atomic, które są wysokiej klasy wiązaniami. Dobre ustawienie wiązań, zawsze powinno być przeprowadzone w profesjonalnym salonie. Nie powinniśmy zabierać się za to samodzielnie. Wystarczy wykonać otwory pod wiązania w złych miejscach i mamy zniszczony sprzęt, który do tanich nie należy.Wiązania narciarskie atomic są wiązaniami powszechnie stosowanymi i chętnie kupowanymi przez narciarzy. Prawidłowe ustawienie wiązań przełoży się na nasze bezpieczeństwo i zmniejszy ryzyko kontuzji. Wiązania narciarskie atomic pozwolą także na szybką jazdę. Dobrze ustawione wiązania nie mają prawa wypiąć się same podczas jazdy. Takie wypięcie się wiązań narciarskich podczas np. przewrócenia się, może spowodować bardzo poważną kontuzję.

Co należy ustawić w wiązaniach?

Na rynku znajduje się kilka typów wiązań z różnymi sposobami rozwiązań praktykowanych przez producentów. Podstawowym rodzajem wiązań, są wiązania przykręcane bezpośrednio do nart. Wiązania narciarskie atomic mogą także być przymocowane do pyt, a od pewnego czasu ciekawym rozwiązaniem są wiązania wsuwane na płytę.

1. Wiązania narciarskie atomic w pierwszej kolejności należy dopasować do długości buta narciarskiego. Zazwyczaj z boku buta, na wysokości pięty znajduje się zaznaczona jego długość w mm. Należy zatem w taki sposób przesunąć przednią oraz tylną część wiązania narciarskiego atomic aby odczytana wartość, która znajduje się na płycie wiązania, odpowiadała wartości długości napisanej na bucie. Jeżeli wiązania są przykręcane do nart, wtedy wiązania należy przykręcić w pasujące otwory. Jeżeli wiązania nie posiadają pomocnych oznaczeń, wtedy zaleca się aby prawidłowego ustawienia wiązań narciarskich, dokonali profesjonaliści w salonie sprzętu narciarskiego.

2. Należy prawidłowo ustawić także siłę wypięcia wiązań narciarskich. I ponownie, źle ustawiona siła wypięć może prowadzić do poważnych kontuzji. Tutaj także warto wesprzeć się fachową wiedzą profesjonalistów.

Zaczynając przygodę z narciarstwem, należy także pamiętać o tym, że narty wraz z wiązaniami oraz butami, to sprzęt który powinien zostać dobrany indywidualnie pod względem zarówno wzrostu, jak i wagi narciarza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wiązania narciarskie atomic – https://proshop.com.pl/13-wiazania-narciarskie.

Share: