https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-automat/ zobacz oo.pl

Jak powinna wyglądać wygodna kuchnia?

1165
0
Share:

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Przygotowujemy posiłki oraz sprzątamy. Warto zaprojektować ją tak, by była funkcjonalna i ergonomiczna. O czym warto pamiętać, planując meble kuchenne?

Trójką ergonomiczny

Planując meble kuchenne Warszawa, warto przemyśleć ich ustawienie tak, by kuchnia była miejscem przyjaznym, a wykonywanie prac kuchennych nie wiązało się z pokonywaniem wielu kilometrów.

Projektując meble kuchenne Warszawa warto pamiętać o trójkącie ergonomicznym. Zasada ta mówi, że wierzchołki trójkąta tworzą podstawowe urządzenia: kuchenka, zlewozmywak oraz lodówka. Boki trójkąta to drogi, po których poruszamy się przygotowując posiłki.

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest takie ustawienie mebli, by odległość między zlewozmywakiem, a kuchenką oraz zlewozmywakiem, a lodówką była w przedziale 120 – 210 cm. Najkorzystniejsza odległość między lodówką, a kuchenką to 120 – 270 cm.

Fronty tworzą styl

O stylu, jaki będzie w kuchni decyduje wybór frontów. Pierwszym elementem, nad którym należy się zastanowić, to jak dopasować meble kuchenne Warszawa do reszty mieszkania zachowując stylistykę, która panuje w innych częściach mieszkania.

Mieszkanie w nowoczesnym stylu bardzo dobrze będzie komponowało się z meblami kuchennymi z połyskiem. Ultranowoczesne, surowe szafki, na których nie widać żadnych detali dekoracyjnych oraz uchwytów wyglądają futurystycznie i elegancko. Ich dodatkowym plusem jest to, że błyszczące powierzchnie bardzo dobrze sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Trzeba jednak uważać, by nie wybrać frontów, na których będzie widać każde dotknięcie palca. Ciągłe czyszczenie kuchni nie jest najlepszym pomysłem na spędzanie dni.

Klasyczna kuchnia świetnie wygląda w jasnych kolorach. Warto pamiętać, że ciemne barwy nie wyglądają dobrze w małych pomieszczeniach. Matowe fronty wyglądają elegancko i subtelnie.

Warto pamiętać o dodatkach, które pomogą zaaranżować niecodzienne i eleganckie meble. Szkło oraz metal to dodatki bardzo charakterystyczne, dzięki którym meble będą wyglądały ciekawie i niebanalnie. Warto również bardzo starannie wybrać elementy wykończeniowe, takie jak uchwyty, gdyż to one są przysłowiową kropką nad „i”.

Meble kuchenne Warszawa to duży wydatek, ale jest to również inwestycja na wiele lat. Wybierając meble warto zwrócić uwagę na odporność materiału na temperaturę, wilgoć, czy czyszczenie środkami chemicznymi. Nawet najładniejsze meble nie będą wyglądały ciekawie, gdy blaty będą powycierane i odbarwione.

Więcej informacji znajdziesz na stronie meble kuchenne Warszawa http://bbmeble.pl.

Share: