Industrialny metalowy hoker stołek barowy z oparciem museum.com https://4fun.tv/news/ubezpieczenie-samochodu-jak-sprawdzic-co-zrobic-gdy-wygasa

Jak poradzić sobie ze zrealizowaniem marzenia o własnym domu?

2743
0
Share:

Dom na obrzeżach czy za miastem to marzenie niejednego z nas. Oczyma wyobraźni widzimy siebie w swojskim otoczeniu, blisko natury oraz otoczeni ciszą i spokojem. Realizacja marzenia o własnym domu jeszcze nigdy nie była tak prosta – dzięki możliwości budowy domu z drewna możemy szybko zamieszkać „na swoim”!

 

Domy szkieletowe budowane w kilka miesięcy

Moda na domy szkieletowe przywędrowała do nas ze Skandynawii – buduje się je szybko oraz co najważniejsze: znacznie taniej niż w przypadku klasycznych domów murowanych. Dzisiaj projektem i budową takiego domu zajmie się dla nas wykwalifikowana firma – jedną z nich jest mawit.com.pl. Pierwszym krokiem jest oczywiście wybranie odpowiedniego projektu – wśród licznych propozycji znajdziemy domu parterowe z poddaszem oraz domy piętrowe. Wszystkie propozycje architektów odznaczają się dużą ilością naturalnego światła wewnątrz domów oraz ustawnością. Po kilku latach od zakończenia budowy możliwe jest rozbudowanie domu.

Jak wygląda sama budowa? Po dokonaniu wszystkich spraw administracyjnych kopane są fundamenty i wylewany jest beton. Budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – wszystko za sprawą zastosowania drewna jako głównego materiału budulcowego. Nie ma potrzeby czekania na piękną pogodę!

 

Czas budowy i koszty

Domy drewniane szkieletowe buduje się w czasie od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy mają być one oddane w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Topowe firmy zaproponują nam także kompleksowe wykończenie wnętrza. Koszt budowy jest o ok. 35% niższy niż w przypadku domu murowanego. Znaczne obniżenie kosztów budowy przyczyniło się przede wszystkim do większego zainteresowania takimi inwestycjami, jak również możliwością doinwestowania w konkretne instalacje w nowym domu.

 

 

 

Share: