forum.org ncjapiekna.com.pl zobacz wiecje

Jak dbać o technorattanowy komplet ogrodowy?

1722
0
Share:
Jak dbać o technorattanowy komplet ogrodowy?

Wydawać by się mogło, że meble zbudowane z mocnego technorattanu są niezniszczalne. Niestety, nawet najlepszej jakości materiały z czasem mogą tracić swoje właściwości albo nieskazitelny wygląd. Mimo tego, że krzesła czy stoły wyplatane z syntetycznej plecionki nie wymagają od nas szczególnej dbałości, warto poświęcić im odrobinę uwagi. Jak pielęgnować ulubiony komplet ogrodowy, aby umilał nam błogi relaks przez wiele lat? Sprawdź!

Pokrowce na komplet ogrodowy

Zanim zima rozgości się w naszych ogrodach na dobre, warto zainwestować w pokrowce, które skutecznie zabezpieczą komplet ogrodowy przed kilkumiesięcznymi mrozami i utrzymującą się wilgocią. Jakie modele sprawdzą się w ogrodzie najlepiej?

Większość osłon dostępnych w sklepach posiada powłoki z PVC, które pod wpływem mrozu sztywnieje, a następnie pęka. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto wybrać nowoczesne pokrowce z lekkiego poliestru wzbogaconego membraną. Oddychająca warstwa zapewnia optymalną cyrkulację powietrza oraz zachowuje swoją miękką formę niezależnie od pogody. Co ważne, pod lekkim pokrowcem nie skrapla się woda oraz nie rozwijają szkodliwe bakterie i pleśń.

Mycie

Nieporowate, zwarte włókna technorattanowe nie absorbują wody ani zanieczyszczeń, co znacznie ułatwia utrzymanie mebli w nienagannej czystości. Do usunięcia powierzchniowych zabrudzeń wystarczy użyć mokrej ściereczki nasączonej delikatnym płynem. Jeśli chcesz porządnie przygotować długo nieużywany zestaw do sezonu letniego, warto użyć specjalistycznego środka przeznaczonego do czyszczenia tego typu tworzyw. Do wyczyszczenia tapicerki kanapy czy fotela należy użyć innego środka, który nie usunie powłoki teflonowej z materiału.

Share: